Tech  /  News

Tak wygląda Xiaomi Mi Band 5. Premiera już za kilka dni

Picture of the author

Ledwie tydzień temu poznaliśmy oficjalną datę premiery Xiaomi Mi Band 5. Dziś dowiedzieliśmy się w końcu, jak nowa opaska będzie wyglądać.

Premiera nowej opaski Xiaomi czeka nas już 11 czerwca i wiemy o niej całkiem sporo, choć to wciąż niepotwierdzone informacje.

Potwierdzony jest za to wygląd nowej opaski, który poznaliśmy właśnie dzięki plakatowi promującemu premierę.

Xiaomi Mi Band 5 – większy, lepszy, równie tani.

Patrząc na plakat, trudno doszukać się większych różnic względem obecnej generacji Mi Banda, choć zależnie od perspektywy, „pigułka” sprawia wrażenie nieco szerszej. Obecna opaska ma szerokość niemal identyczną z silikonowym paskiem, zaś tutaj wygląda tak, jakby wystawała poza jego obrys w dość znaczny sposób. Może to być jednak kwestia kąta widzenia. Na grafice opaska sprawia też wrażenie jakby grubszej. Może więc być tak, że „pastylka” nieco przytyła w nowej wersji.

Na pewno widać za to większy wyświetlacz. Mi Band 5 ma mieć ekran o przekątnej 1,2” i sądząc po grafice promocyjnej, Xiaomi zmieściło większy wyświetlacz znacząco odchudzając okalające go ramki.

Pod wyświetlaczem widać natomiast znajomy przycisk dotykowy, pełniący rozliczne funkcje w interfejsie opaski.

Grafika promocyjna potwierdza część plotek o Xiaomi Mi Band 5.

Na każdym z ekranów widocznych na plakacie widzimy jedną z funkcji, o których do tej pory mogliśmy jedynie spekulować. Widać, że Mi Band 5 będzie miał więcej profili aktywności – w tym Yogę, trening na skakance czy wioślarza, widoczne na grafice.

Mi Band 5 będzie także wyposażony w NFC, które tym razem ma być dostępne również w wersji globalnej. W Xiaomi Mi Band 4 NFC również było, ale dostępne tylko dla chińskiego wariantu opaski. To się jednak niedawno zmieniło – w Rosji do sprzedaży trafił Mi Band 4 z odblokowanymi płatnościami NFC, co pozwala mniemać, iż w Mi Band 5 ta funkcja również będzie dostępna poza Państwem Środka.

Sądząc po grafice promocyjnej, Xiaomi Mi Band 5 przyda się również paniom, gdyż opaska umożliwi śledzenie cyklu menstruacyjnego.

Premiera opaski Xiaomi już za kilka dni w Chinach, a w Polsce pewnie kilka tygodni później. Sądząc po wszystkim, co już o niej wiemy, jeśli tylko cena utrzyma się poniżej 200 zł, będzie murowany hit.

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj Spider's Web w Google News.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst