REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Tak wygląda Xiaomi Mi Band 5. Premiera już za kilka dni

Ledwie tydzień temu poznaliśmy oficjalną datę premiery Xiaomi Mi Band 5. Dziś dowiedzieliśmy się w końcu, jak nowa opaska będzie wyglądać.

08.06.2020
11:17
Tak wygląda Xiaomi Mi Band 5. Premiera już za kilka dni
REKLAMA
REKLAMA

Premiera nowej opaski Xiaomi czeka nas już 11 czerwca i wiemy o niej całkiem sporo, choć to wciąż niepotwierdzone informacje.

Potwierdzony jest za to wygląd nowej opaski, który poznaliśmy właśnie dzięki plakatowi promującemu premierę.

Xiaomi Mi Band 5 – większy, lepszy, równie tani.

Patrząc na plakat, trudno doszukać się większych różnic względem obecnej generacji Mi Banda, choć zależnie od perspektywy, „pigułka” sprawia wrażenie nieco szerszej. Obecna opaska ma szerokość niemal identyczną z silikonowym paskiem, zaś tutaj wygląda tak, jakby wystawała poza jego obrys w dość znaczny sposób. Może to być jednak kwestia kąta widzenia. Na grafice opaska sprawia też wrażenie jakby grubszej. Może więc być tak, że „pastylka” nieco przytyła w nowej wersji.

 class="wp-image-1162153"

Na pewno widać za to większy wyświetlacz. Mi Band 5 ma mieć ekran o przekątnej 1,2” i sądząc po grafice promocyjnej, Xiaomi zmieściło większy wyświetlacz znacząco odchudzając okalające go ramki.

Pod wyświetlaczem widać natomiast znajomy przycisk dotykowy, pełniący rozliczne funkcje w interfejsie opaski.

Grafika promocyjna potwierdza część plotek o Xiaomi Mi Band 5.

Na każdym z ekranów widocznych na plakacie widzimy jedną z funkcji, o których do tej pory mogliśmy jedynie spekulować. Widać, że Mi Band 5 będzie miał więcej profili aktywności – w tym Yogę, trening na skakance czy wioślarza, widoczne na grafice.

Mi Band 5 będzie także wyposażony w NFC, które tym razem ma być dostępne również w wersji globalnej. W Xiaomi Mi Band 4 NFC również było, ale dostępne tylko dla chińskiego wariantu opaski. To się jednak niedawno zmieniło – w Rosji do sprzedaży trafił Mi Band 4 z odblokowanymi płatnościami NFC, co pozwala mniemać, iż w Mi Band 5 ta funkcja również będzie dostępna poza Państwem Środka.

Sądząc po grafice promocyjnej, Xiaomi Mi Band 5 przyda się również paniom, gdyż opaska umożliwi śledzenie cyklu menstruacyjnego.

REKLAMA

Premiera opaski Xiaomi już za kilka dni w Chinach, a w Polsce pewnie kilka tygodni później. Sądząc po wszystkim, co już o niej wiemy, jeśli tylko cena utrzyma się poniżej 200 zł, będzie murowany hit.

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj Spider's Web w Google News.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA