REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Microsoft naprawił Windows 10 i drukarki znów działają. U niektórych

Ostatnia aktualizacja systemu Windows 10 okazała się pechowa. Na szczęście pojawiła się łatka, dzięki której przynajmniej część maszyn znowu obsługuje poprawnie drukarki.

18.06.2020
8:16
sets windows 10
REKLAMA

Chociaż najnowsza aktualizacja Windows 10 była najdłużej testowaną w historii, to Microsoft i tak nie ustrzegł się od kilku kompromitujących błędów. Już po jej premierze okazało się, że niektórzy użytkownicy tracą dostęp do swoich danych, a inni mają problem z drukowaniem.

REKLAMA

Windows 10 popsuł drukarki

Po udostępnieniu zwykłym użytkownikom ostatniej aktualizacji systemu Microsoftu wykryto, że w wyniku błędu wywołanie funkcji drukowania potrafiło zawiesić albo sam aplet drukarki, albo całą aplikację, która próbowała wydrukować plik. Dla wielu osób, które korzystają z wydruków w pracy lub na uczelni, był to naprawdę spory problem.

Co więcej, problem nie dotyczy wyłącznie najnowszego systemu w wersji Windows 10 2004, ale również jego poprzednich wersji, gdyż buga wywołuje łatka oznaczona KB4557957. Po jej instalacji sprzęty takich marek HP, Canon, Panasonic, Brother i Ricoh zaczęły sprawiać problemy, a niektórzy użytkownicy mieli też problem z „drukowaniem” do PDF-a.

Niestety użytkownikom, których dotknął ten nietypowy problem, pozostało ręczne usuwanie łatki lub mozolne przywracanie poprzedniej wersji systemu z kopii zapasowej. Jeśli to nie pomogło, musieli szukać innego rozwiązania na własną rękę lub… czekać, aż Microsoft wypuści aktualizację. Na szczęście inżynierowie z firmy z Redmond szybko dostrzegli błąd i wzięli się do pracy.

Na łatkę naprawiającą drukowanie w Windows 10 czekaliśmy tydzień.

REKLAMA

Problem z drukarkami po instalacji aktualizacji udostępnionej 9 czerwca 2020 r. opisywano już w zeszłym tygodniu, a jak informuje Engadget, teraz pojawił się na serwerach Microsoftu odpowiedni patch. Jest jeden haczyk — nie wszyscy mogą z niego skorzystać. Jak na razie dostępna jest wersja dla systemów Windows 10 1909, Windows 10 1903, Windows 10 1809 i Windows 10 1803.

Problem z drukowaniem to w dodatku tylko kropka w morzu błędów, z jakimi borykają się teraz użytkownicy po premierze Windows 10 2004. Trzymamy kciuki, by wszystkie inne — w tym np. instalowanie się sterowników w nieskończoność, wymuszanie interfejsu tabletowego na laptopach i znikające pliki — również szybko wyeliminowano…

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA