REKLAMA

Nintendo zapowiada Pokemon Unite. Takie League of Legends w świecie Pokemonów

Grę wyprodukuje dla Nintendo chiński Tencent.

24.06.2020 15.10
Nintendo zapowiada Pokemon Unite. Takie League of Legends w świecie Pokemonów
REKLAMA

Ledwie tydzień temu Nintendo zapowiedziało New Pokemon Snap!, Pokemon Cafe Mix oraz aplikację pomagającą w myciu zębów, a teraz przyszła kolej na następną produkcję z uroczymi stworkami w roli głównej. Jest nią kolejny spin-off głównej serii, a tym razem na tapet wzięto gatunek MOBA.

REKLAMA

Pokemon Unite to już na starcie gra multiplatformowa.

Dla fanów gier typu multiplayer online battle arena, którzy ostrzą sobie zęby na Pokemon Unite, mam jednak dwie wiadomości — dobrą i złą. Dobra jest taka, że Pokemon: Unite to gra multiplatformowa, która będzie wspierać tryb cross-play.

Złą z kolei jest fakt, iż ten cross-play dotyczy tylko trzech platform, którymi są Nintendo Switch i... urządzenia mobilne z systemami Android oraz iOS. Oznacza to, że posiadacze konsol PlayStation 4, Xbox One oraz pecetów muszą obejść się smakiem.

W grze Pokemon Unite będzie można toczyć pojedynki 5 na 5 graczy.

Każdy z zawodników będzie wcielał się w innego Pokemona, a każdy ze stworków będzie dysponował unikalnymi atakami. Celem gry jest zdobycie punktów kontrolnych rozsianych po całej mapie oraz utrzymanie ich, a nie zniszczenie bazy wroga.

REKLAMA

Pokemony będą mogły zdobywać kolejne poziomy doświadczenia, a wraz ze zdobywaniem nowych poziomów stworki będą otrzymywały nowe umiejętności. Jeśli gracz się postara, będą mogły ewoluować, co znacznie zwiększy ich możliwości.

Warto przy tym zauważyć, że Pokemon Unite przygotuje wraz z The Pokemon Company chiński Tencent. To potentat, który wyciąga swoje macki wszędzie, gdzie tylko się da.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA