REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Tak wygląda konsola Sony PlayStation 5! Dostępna będzie w dwóch wersjach

Kurtyna w górę. PlayStation 5 stylistycznie bardzo przypomina pada DualSense, który został zaprezentowany wiele tygodni temu. Dominuje czyste, futurystyczne wzornictwo. Sama konsola będzie dostępna w tańszej i droższej wersji.

11.06.2020
23:34
Tak wygląda konsola PlayStation 5. Są dwie wersje konsoli
REKLAMA
REKLAMA

Koniec tajemnic – przynajmniej w kwestii wzornictwa, na jakie zdecydowało się Sony. PlayStation 5 w niczym nie przypomina futurystycznego devkita, jaki wykorzystywali programiści do budowania i testowania gier. Nie zmienia to jednak faktu, że wygląd będzie bardzo charakterystyczny. Warto też zwrócić uwagę, że po raz pierwszy od 1994 r., kiedy to inny kolor niż czarny dominuje na obudowie. Patrząc na nową konsolę nie sposób pomylić ją z czymkolwiek. To wada i zaleta w jednym.

 class="wp-image-1164865"

Czemu zaleta? Nie wiem jak wam, ale mi podoba się wygląd nowej konsoli. Lubię takie czyste projekty, a PS5 wygląda jak gadżet z przyszłości. Ma zresztą ku temu powody: konsole nowej generacji zawierają technologię niedostępną nawet dla gamingowych pecetów. Choć oczywiście ma to swoją drugą stronę.

 class="wp-image-1164883"

Nie wyobrażam sobie salonu, do którego PlayStation 5 pasowałoby inaczej niż jak pięść do nosa. Nie widzę tej konsoli współgrającej w jakikolwiek sposób z telewizorem, szafką RTV, dekoderem kablówki czy odtwarzaczem Blu-ray. Czy to dobrze czy źle, że tak będzie się wyróżniać? Oceńcie sami.

Znamy już wygląd PlayStation 5. Obu konsol. Tak, obu.

 class="wp-image-1164853"

PlayStation 5 dostępny będzie w wersji droższej i tańszej. Niestety nie wiemy ile będą kosztować, ale za to wiemy na czym możemy oszczędzić. Droższa wersja zawierać będzie wbudowany napęd Blu-ray Ultra HD, za pomocą którego będziemy mogli instalować gry i oglądać filmy Blu-ray UHD. Tańsza pozbawiona będzie napędu, a więc możliwości odtwarzania filmów z płyt czy kupowania gier w fizycznej formie.

 class="wp-image-1164859"

Poza wyglądem konsoli Sony zaprezentowało również pierwsze zwiastuny gier, które pojawią się wyłącznie na PlayStation 5 lub wyłącznie na konsolach nowej generacji. Zachęcam do zapoznania się z naszymi materiałami na ich temat.

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj Spider's Web w Google News.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA