REKLAMA

Sony potwierdza: będą wersje specjalne PlayStation 5. Będzie można też modyfikować wygląd

Nie podoba ci się wzornictwo PlayStation 5? Mam dobre wieści: obudowę konsoli będzie można modyfikować. Nie jest jasne dokładnie w jaki sposób, ale ponoć mamy być zadowoleni.

16.06.2020 09.17
Sony potwierdza: będą wersje specjalne PlayStation 5. Będzie można też modyfikować wygląd
REKLAMA

Wzornictwo PlayStation 5 jest na swój sposób kontrowersyjne. Jedni zachwycają się odważną, futurystyczną stylistyką nowej konsoli – bo bez wątpienia przypomina gadżet z przyszłości. Mi osobiście kojarzy się ze stylistyką świata gry Mirror’s Edge i zdecydowanie wolę wygląd konsoli Sony od siermiężnego Xboxa Series X.

REKLAMA

Inni nie są tak zachwyceni. PlayStation 5 jest ogromne, jego kształt sugeruje problemy z czyszczeniem sprzętu z kurzu, a wielu chciałoby kupić konsolę w innym kolorze niż biała. Mam dobre wieści: PlayStation rozwiąże przynajmniej jeden z wyżej wymienionych problemów.

PlayStation 5 w wielu wersjach. Będziemy mogli dopasować konsolę do naszego gustu.

Matt MacLaurin, wiceprezes działu UX w PlayStation, potwierdził na forum LinkedIna, że zaprezentowana niedawno wersja PS5 nie będzie jedyną odmianą wzornictwa. Pojawią się okazjonalne specjalne edycje konsoli, modyfikowane wizualnie, by nawiązywać do gry, którą mają promować. Podobne specjalne wersje konsol mogliśmy kupić w bieżącej generacji, jednak tym razem – jak twierdzi MacLaurin – te specjalne edycje mają być szczególnie wyjątkowe. Niestety nie wiemy w jaki sposób.

playstation 5 wygląd kolory class="wp-image-1166806"

Dodatkowo wiceprezes nieco połechtał naszą wyobraźnię twierdząc, że PlayStation 5 samo w sobie będzie modyfikowalne na niespotykane wcześniej sposoby. Ponownie, nie mam pojęcia, jak by to mogło wyglądać. Ostatni raz, kiedy to użytkownik mógł na własną rękę zmieniać wygląd konsoli, polegało to na wymianie frontu obudowy Xboxa 360. Konstrukcja PlayStation 5 nie daje jednak żadnej podpowiedzi, co właściwie moglibyśmy wymienić na własną rękę – przynajmniej oficjalnymi metodami.

REKLAMA
playstation 5 wygląd kolory
(wymienne fronty obudowy dla Xboxa 360)

PlayStation 5 ma pojawić się w sprzedaży pod koniec bieżącego roku. Nie wiemy jeszcze ile gier dedykowanych temu sprzętowi będzie dostępnych na samym początku ani nie znamy jej ceny. Na szczęście PS5 ma być zgodne z większością wydanych gier na PlayStation 4.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA