REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Nie tylko konsola. Oto nowe słuchawki, nowa kamera, pilot i stacja ładująca do PlayStation 5

Sony zaprezentowało nie tylko wygląd konsoli PlayStation 5 oraz kontrolera DualSense, ale również cały szereg dodatkowych akcesoriów kompatybilnych z nową platformą do gier wideo.

11.06.2020
23:59
PlayStation 5: oto nowy pilot, słuchawki, stacja ładująca i kamera
REKLAMA
REKLAMA

Wygląd konsoli PlayStation 5 jest bardzo odważny, futurystyczny i nieoczekiwany. Po raz pierwszy od czasów PSX-a Sony powraca do bieli jako tego domyślnego, podstawowego koloru urządzenia. Białe są także akcesoria, które będziemy mogli kupić razem z konsolą nowej generacji.

Sony zaprezentowało szereg akcesoriów dedykowanych konsoli PlayStation 5.

 class="wp-image-1164904"
 class="wp-image-1164910"

Wśród oficjalnych urządzeń peryferyjnych znajdziemy multimedialny pilot, stację ładującą dla dwóch bezprzewodowych kontrolerów DualSense, nową wersję kamery PlayStation oraz nowy zestaw słuchawkowy wspierający autorską technologię dźwięku Audio 3D, opracowywaną oraz udoskonalaną przez specjalistów z Sony.

Obecność pilota już na premierę wskazuje, że Sony nie zapomniało o dodatkowych funkcjach multimedialnych. Wszakże PS5 będzie pierwszą platformą japońskiego giganta z czytnikiem dysków Ultra HD Blu-ray, pozwalającym odtwarzać zakupione filmy z najwyższą możliwą jakością. Ciekawi mnie również, czy nowa wersja kamery PlayStation wpłynie w jakiś sposób na działanie zestawu PSVR oraz dokładność czujników ruchu i położenia.

Moim osobistym faworytem jest stacja dokująca.

 class="wp-image-1164913"
 class="wp-image-1164907"

Dostałem od Czytelników Spider’s Web mocno po głowie za to, że wolę akumulatory w DualShockach od baterii i akumulatorków w padach Xboksa. Pozostaję jednak konsekwentny w swoich przekonaniach i wiem, że taka stacja dokująca będzie moim pierwszym zakupem, oczywiście obok samej konsoli. Będąc przy konsoli, wciąż nie mam pojęcia, czy wybiorę wersję z napędem optycznym lub bez napędu.

Ciekawi mnie również, czy Sony naprawdę stanie na wysokości zadania i dokona rewolucji w obszarze cyfrowego dźwięku przestrzennego. Zapewne przekonam się o tym testując nowe słuchawki Pulse, stworzone z myślą o grach wideo oraz wykorzystaniu autorskiej technologii Audio 3D.

 class="wp-image-1164901"

Ceny akcesoriów nie są na ten moment znane.

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj Spider's Web w Google News.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA