REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Media

Nie, LEGO nie przestanie produkować zestawów z policjantami. Nie zamierza ich jednak reklamować

Policja jest dziś na cenzurowanym, a LEGO zdecydowało, że nie będzie do odwołania reklamować zestawów z policjantami. O zaprzestaniu ich produkcji nie ma jednak mowy.

05.06.2020
10:03
lego-policja-2
REKLAMA
REKLAMA

Internet obiegła dzisiaj rano informacja, że LEGO rezygnuje z zestawów, w których pojawiają się policjanci, ale to tylko nieprawda. Firma nie zaprzestała bowiem produkcji klocków przedstawiających funkcjonariuszy, aczkolwiek uznała, że ze względu na wydarzenia, jakie mają obecnie miejsce w Stanach Zjednoczonych, przestanie je na jakiś czas reklamować.

Ten symboliczny gest to zresztą nie są jedyne działanie, jakie podjął duński producent popularnych zabawek. Podobnie jak wiele innych firm w ostatnich dniach, LEGO zadeklarowało wsparcie dla czarnoskórej społeczności, która protestuje przeciwko rasizmowi w Ameryce w reakcji na śmierć George’a Floyda — przedstawiciela tej mniejszości, który został uduszony przez policjanta.

W ramach wsparcia protestujących firma opublikowała w serwisie Twitter, podobnie jak wiele innych marek, post z szarym napisem na czarnym tle. LEGO wyjaśnia w nim, że wspiera czarnoskórą społeczność w walce z rasizmem i przekonuje, że misją przedsiębiorstwa jest inspirowanie i rozwijanie „budowniczych jutra”, by byli tolerancyjni i otwarci na innych.

Na słowach zresztą się nie kończy. Włodarze LEGO zdecydowali się przekazać kwotę 4 mln dol. na organizacje non-profit wspierające m.in. czarnoskóre dzieci oraz edukujące dzieci wszystkich ras i ich rodziny w zakresie tolerancji i równości rasowej. Nie są w tym też osamotnieni, bo wsparcie dla ruchu Black Lives Matter deklaruje też wiele innych firm, w tym z branży gamingowej.

REKLAMA

Jeśli zaś chodzi o wycofanie reklam zabawek, to nie dotyczy to wyłącznie tych, które przedstawiają policjantów. LEGO w swojej ofercie ma również takie zestawy, w których pojawiają się np. strażacy, a nawet politycy oraz Biały Dom. Przerwa w emisji reklam dotyczy podobnych temu kategorii, aczkolwiek LEGO podkreśla, że te zestawy dalej będą produkowane i sprzedawane.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA