REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Rockstar wyłącza dziś serwery gier online. Przez dwie godziny nie zagracie w GTA i Red Dead Redemption

Rockstar Games wyłączył usługi multiplayer w swoich dwóch sztandarowych grach. Przerwa potrwa do 22:00 naszego czasu. Twórcy Grand Theft Auto i Red Dead Redemption chcą w ten sposób zwrócić uwagę na problemy Afroamerykanów.

04.06.2020
19:49
Rockstar wyłączy dziś na dwie godziny serwery GTA i Red Dead Redemption 2
REKLAMA
REKLAMA

Jeżeli zaplanowałeś dziś napad na dyliżans lub kradzież pięciu bolidów wspólnie ze znajomymi – czas zmienić plany. Rockstar Games namawia, byśmy dzisiejszy wieczór zamiast w grach jego autorstwa, spędzili na wyborze fundacji charytatywnej wspierającej ofiary rasizmu w Stanach Zjednoczonych i byśmy zastanowili się, w jaki sposób możemy wesprzeć społeczność Afroamerykanów. Wydawnictwo proponuje zainteresowanie się tymi organizacjami.

GTA Online i Red Dead Redemption 2 nie działają w trybie online. To wsparcie dla Black Lives Matter.

W gry nadal możemy się bawić w trybie single player (GTA Online jest częścią Grand Theft Auto V). Niedostępne od 20:00 do 22:00 będą dla graczy tylko tryby zabawy z wieloma graczami. To pokłosie ogromnego kryzysu, jaki dziś panuje w Stanach Zjednoczonych. Zamieszki na tle rasowym trawiące ten kraj to największy społeczny kryzys tego mocarstwa od czasu czarnych panter, ruchu praw obywatelskich i zabójstwa Martina Luthera Kinga, o czym wspominał Szymon w swoim materiale.

REKLAMA

Część protestów przeciwko systemowemu nadużywaniu policyjnej siły wobec Afroamerykanów przeradza się w regularne starcia. Dochodzi do napadów na sklepy oraz do publicznych linczów. Na ulicach Stanów Zjednoczonych wybuchł chaos, do zdławienia którego ma wystarczyć policja – ta sama, której rażące nadużycia o zabarwieniu rasistowskim są powodem i inspiracją do protestów.

Po 22:00 serwery gier Rockstar Games mają wznowić normalne działanie.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA