REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Social media

Facebook pomoże posprzątać nasz profil. Oto nowa funkcja zarządzania aktywnością

Facebook zdaje sobie sprawę, że nasze życie się zmienia i o niektórych jego epizodach wolimy zapomnieć. Dlatego powstała funkcja zarządzania aktywnością, która pozwoli nam lepiej niż dotychczas posprzątać na naszym koncie.

02.06.2020
17:47
Facebook pomoże posprzątać profil. Oto funkcja zarządzania aktywnością
REKLAMA
REKLAMA

Facebook daje swoim użytkownikom narzędzie, dzięki któremu nasz profil będzie „dokładniej odzwierciedlać to, kim jesteśmy dzisiaj”. Taka deklaracja brzmi patetycznie, ale za marketingową nowomową kryję się całkiem przydatne narzędzie.

Facebook wprowadza funkcję Zarządzania aktywnością.

Hmm, być może wielu z was się zdziwi, czytając ten tekst, bo przecież od dawna jest dostępny na Facebooku tzw. Dziennik aktywności, który pozwala przejrzeć nasze działania w największym serwisie społecznościowym świata. Nowa funkcja jest bardziej wyspecjalizowana i ma służyć archiwizowaniu lub usuwaniu starych postów, a nie przeglądaniu całej naszej aktywności.

Facebook tłumaczy, że archiwizacja dotyczy tych postów, których nie chcemy udostępniać dłużej znajomym, ale które chcemy zachować dla siebie.

Funkcja zarządzania aktywnością pozwoli na przenoszenie niechcianych postów do kosza. Będą w nim tkwiły przez 30 dni. W tym czasie będzie można je przywrócić, a po miesiącu zostaną trwale usunięte.

Co istotne, Zarządzanie aktywnością pozwoli na zajęcie się wieloma postami na raz. Otrzymamy też narzędzie filtrowania po kategorii, dacie lub znajomych.

W pierwszym przypadku będziemy mogli zająć się np. postami czy notatkami, zdjęciami lub wideo oraz aktywnością z innych aplikacji. Po zaznaczeniu treści zobaczymy dwie możliwości - archiwizacji lub przeniesienia jej do kosza.

REKLAMA

Gdzie będzie dostępna funkcja Zarządzania aktywnością na Facebooku?

W pierwszej kolejności z funkcji skorzystamy na smartfonach i tabletach. W przyszłości Facebook zaoferuje ją również w przeglądarkowej wersji serwisu, a także w aplikacji Facebook Lite. Przedstawiciele serwisu zapewniają, że funkcja Zarządzanie aktywnością będzie rozwijana i w przyszłości pojawią się w niej nowe możliwości.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA