1. SPIDER'S WEB
  2. Tech

Konferencja Apple WWDC 2020 - live blog Spider's Web

UWAGA: Jeśli nie widzisz (na dole tego tekstu) live bloga, odśwież stronę.

Dziś o 19 czasu środkowoeuropejskiego wystartuje konferencja Apple WWDC 2020. Producent pokaże swoje nowości. Zapraszamy do wspólnego oglądania i komentowania.

Konferencja Apple WWDC 2020 – live blog Spider’s Web

Apple WWDC to konferencja dla twórców oprogramowania, ale otwierający ją keynote przyciąga wzrok nie tylko fachowców, ale też ogromnej rzeszy użytkowników sprzętu firmy.

W tym roku z powodu pandemii koronawirurusa konferencja odbędzie się w aplikacji. Apple zwraca uwagę, że w związku z tym, że WWDC przeniosła się całkowicie do sieci, będzie to największa konferencja dla deweloperów w historii firmy. Przy tej okazji Apple szacuje liczbę twórców oprogramowania na swoje sprzęty na 23 mln ludzi.

WWDC 2020 - co zaprezentuje Apple?

Spodziewamy się przede wszystkim nowości w oprogramowaniu. Pokazane zostaną nowe wersje systemów operacyjnych. Światło dzienne ujrzą: iOS 14, iPadOS 14, tvOS 14, watchOS 7, macOS 10.16. Coraz głośniej mówi się, że w tym roku historia zatoczy koło i iOS znów zmieni nazwę na iPhone OS (zapewne pisanie jako iPhoneOS), jak u zarania tego systemu operacyjnego.

Trudno wyrokować, czy Apple pokaże dziś nowy sprzęt. Wśród plotek wymienia się nowe MacBooki i iMaki z procesorami ARM, ale źródła wskazują raczej, że komputery pojawią się dopiero jesienią. Z drugiej strony, możliwe jest, że producent zapowie dziś ARM-ową rewolucję. O tym, co da taka zmiana w komputerach Mac, przeczytacie w tekście Macieja Gajewskiego.

Konferencja WWDC 2019 – gdzie oglądać?

Najprościej będzie na YouTubie. Dziś, o 19 czasu środkowoeuropejskiego:

WWDC można też śledzić z poziomu aplikacji Apple Developer dla Maca, iPhone'a i iPada. Transmisja pojawi się też na stronie Apple Events.

Konferencja Apple'a - live blog Spider's Web

Prezentację otwierającą WWDC możecie śledzić razem z nami. Na Spider's Web opiszemy wszystkie nowości pokazane przez Apple. Jak zwykle dostępny będzie też live blog, w którym na żywo będziemy komentować zaprezentowane oprogramowanie i sprzęt. Sekcja komentarzy jest do waszej dyspozycji.

Jeśli nie widzisz (pod tym tekstem) live bloga, odśwież stronę.

Jeśli nie widzisz (ponad tym tekstem) live bloga, odśwież stronę.