REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Konferencja Apple WWDC 2020 - live blog Spider's Web

UWAGA: Jeśli nie widzisz (na dole tego tekstu) live bloga, odśwież stronę.

Dziś o 19 czasu środkowoeuropejskiego wystartuje konferencja Apple WWDC 2020. Producent pokaże swoje nowości. Zapraszamy do wspólnego oglądania i komentowania.

22.06.2020
12:50
Konferencja Apple WWDC 2020 – live blog Spider’s Web
REKLAMA

Apple WWDC to konferencja dla twórców oprogramowania, ale otwierający ją keynote przyciąga wzrok nie tylko fachowców, ale też ogromnej rzeszy użytkowników sprzętu firmy.

REKLAMA

W tym roku z powodu pandemii koronawirurusa konferencja odbędzie się w aplikacji. Apple zwraca uwagę, że w związku z tym, że WWDC przeniosła się całkowicie do sieci, będzie to największa konferencja dla deweloperów w historii firmy. Przy tej okazji Apple szacuje liczbę twórców oprogramowania na swoje sprzęty na 23 mln ludzi.

WWDC 2020 - co zaprezentuje Apple?

Spodziewamy się przede wszystkim nowości w oprogramowaniu. Pokazane zostaną nowe wersje systemów operacyjnych. Światło dzienne ujrzą: iOS 14, iPadOS 14, tvOS 14, watchOS 7, macOS 10.16. Coraz głośniej mówi się, że w tym roku historia zatoczy koło i iOS znów zmieni nazwę na iPhone OS (zapewne pisanie jako iPhoneOS), jak u zarania tego systemu operacyjnego.

Trudno wyrokować, czy Apple pokaże dziś nowy sprzęt. Wśród plotek wymienia się nowe MacBooki i iMaki z procesorami ARM, ale źródła wskazują raczej, że komputery pojawią się dopiero jesienią. Z drugiej strony, możliwe jest, że producent zapowie dziś ARM-ową rewolucję. O tym, co da taka zmiana w komputerach Mac, przeczytacie w tekście Macieja Gajewskiego.

Konferencja WWDC 2019 – gdzie oglądać?

Najprościej będzie na YouTubie. Dziś, o 19 czasu środkowoeuropejskiego:

WWDC można też śledzić z poziomu aplikacji Apple Developer dla Maca, iPhone'a i iPada. Transmisja pojawi się też na stronie Apple Events.

Konferencja Apple'a - live blog Spider's Web

Prezentację otwierającą WWDC możecie śledzić razem z nami. Na Spider's Web opiszemy wszystkie nowości pokazane przez Apple. Jak zwykle dostępny będzie też live blog, w którym na żywo będziemy komentować zaprezentowane oprogramowanie i sprzęt. Sekcja komentarzy jest do waszej dyspozycji.

Jeśli nie widzisz (pod tym tekstem) live bloga, odśwież stronę.

REKLAMA

Jeśli nie widzisz (ponad tym tekstem) live bloga, odśwież stronę.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA