REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Konferencja Apple'a odbędzie się w aplikacji. Co zobaczymy 22 czerwca podczas WWDC?

22 czerwca rozpocznie się coroczna impreza dla deweloperów - Apple WWDC. W tym roku konferencja odbędzie się w sieci z uwagi na pandemię koronawirusa.

05.05.2020
18:39
Konferencja WWDC rozpocznie się 22 czerwca. Co zobaczymy na konferencji Apple'a?
REKLAMA
REKLAMA

Tegoroczna WWDC odbędzie się... w aplikacji Apple Develeper i na stronie Apple Developer. Przymuszony pandemią Apple, przeniósł swoją imprezę całkowicie do sieci.

Co istotne, WWDC 2020 będzie bezpłatna dla wszystkich twórców oprogramowania.

WWDC 2020 będzie największą konferencją Apple'a w historii.

Powód jest oczywisty, skoro impreza odbędzie się całkowicie w sieci, Apple śmiało może pochwalić się, że będzie to największa, jak dotąd konferencja dla deweloperów w historii. Firma z Cupertino zapowiada, że zgromadzi twórców oprogramowania, których na całym świecie jest aż 23 mln.

Phil Schiller, wiceprezes Apple'a ds. marketingu globalnego zapewnia też, że podczas imprezy udostępnione zostaną „wszystkie nowe narzędzia”, nad którymi producent pracuje.

Jakie nowości pokaże Apple na konferencji WWDC 2020?

Spodziewamy się przede wszystkim nowych wersji systemów operacyjnych na urządzenia Apple'a. Światło dzienne ujrzy iOS 14, iPadOS 14, tvOS 14, watchOS 7, macOS 10.16. Z pewnością spory nacisk Apple położy na technologię AR, która kolejne życie zyska dzięki lidarom. Taki sensor pojawił się w odświeżonych iPadach Pro. Ma być też obecny w nowych iPhone'ach.

REKLAMA

Lista nowych sprzętów, które możemy zobaczyć w czerwcu pozostaje niewiadomą. Najprawdopodobniej Apple skupi się na oprogramowaniu, ale niewykluczone, że ujrzymy odświeżone komputery iMac, nowe Apple TV, a także kolejną generację tańszych iPadów. Na iPhone'a 12 przyjdzie nam poczekać do jesieni.

Na stronie Apple Developer nie zamieszczono jeszcze programu konferencji. Firma zapowiada, że szczegółowy plan zostanie zaprezentowany w czerwcu.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA