REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

DayZ i Final Fantasy IX za darmo w Xbox Game Pass. Dołączają do Red Dead Redemption 2

Jeżeli myśleliście, że Red Dead Redemption 2 będzie jedynym hitem majowego konsolowego Xbox Game Passa, to miło nam was wyprowadzić z błędu. Do usługi dołączają DayZ i Final Fantasy IX.

06.05.2020
18:14
xbox gaxbox game pass maj 2020me pass 2020
REKLAMA
REKLAMA

Już dwa tygodnie temu informowaliśmy was, że do Xbox Game Pass w wersji na konsole dołączy Red Dead Redemption 2 – jedna z najgłośniejszych gier tej generacji konsol. Prawdopodobnie dla wielu graczy już ten jeden tytuł stanowił doskonały argument, by zapłacić za kolejny miesiąc dostępu do usługi. Ale jeżeli ten was nie przekonał, to Microsoft ma trzy dodatkowe.

Xbox Game Pass na maj 2020 r. – nowe gry

Red Dead Redemption 2 będzie dostępny dla wszystkich abonentów Xbox Game Pass od 7 maja. Dodatkowo, do usługi trafią trzy inne gry:

DayZ – od 7 maja

DayZ zaczął jako modyfikacja do starającego się zachować jak największy realizm militarnego shootera Arma. Nieoficjalny dodatek przenosił nas w nieodległą przyszłość, w której świat opanowały żywe trupy. Mod zyskał ogromną popularność i w końcu stał się samodzielną grą. Dziś to dojrzałe, survivalowe MMO (do 60 graczy), w którym musimy przetrwać tak długo, jak tylko to możliwe, unikając zagrożenia ze strony zombie i innych graczy.

Final Fantasy IX – od 14 maja

Tej legendarnej serii RPG z Japonii prawdopodobnie nie trzeba przedstawiać żadnemu graczowi. Wersja na nową generację konsol jest wierna oryginałowi z pierwszego PlayStation. Tym razem wcielamy się w złodzieja o imieniu Zidane Tribal, który wspólnie ze swoją drużyną będzie dążył do obalenia królowej, odpowiedzialnej za wielką wojnę pomiędzy narodami.

Fractured Minds – od 19 maja

Na koniec, miły dodatek. Fractured Minds, według opisu, to wydana niezależnie i dość krótka gra z gatunku walking simulator, a więc która jest bardziej interaktywnym doświadczeniem opowiadającym jakąś historię. W tym konkretnym przypadku ma ona mieć duży związek z chorobami umysłowymi, a my za sprawą tej produkcji mamy poznać niektóre z wyzwań, jakie stoją przed chorymi.

Co to jest Xbox Game Pass?

REKLAMA

Xbox Game Pass to abonamentowa usługa, zapewniająca nielimitowany dostęp do ponad 200 gier na konsole Xbox One i PC z Windowsem 10. Wszystkie gry Xbox Game Studios trafiają do Xbox Game Pass od razu w dniu premiery i pozostają tam już na stałe. Gry innych wydawnictw – jak wymienione powyżej – dodawane są wedle uznania ich właścicieli i mogą być po jakimś czasie usunięte z usługi, choć wtedy przysługuje nam rabat przy ich zakupie. Na dodatek gry te usuwane są dość rzadko, liczba gier dostępnych w usłudze cały czas rośnie.

Xbox Game Pass dla konsol Xbox to wydatek 40 zł miesięcznie. Xbox Game Pass dla PC z Windows 10 to wydatek 19 zł miesięcznie. Dodatkowo dostępny jest też Xbox Game Pass Ultimate (55 zł miesięcznie) zawierający w sobie zarówno gry na konsole, jak i PC, a także dodatkowo w cenie usługę Xbox Live Gold.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA