REKLAMA

Wszystko, co wiemy o LG Velvet. To smartfon na otarcie łez po serii G

LG Velvet zobaczyliśmy już z każdej strony na renderach i zwiastunie filmowym. Nowy przeciek zdradza kolejne szczegóły, a my wiemy już prawie wszystko o nadchodzącym smartfonie LG.

06.05.2020 08.25
lg velvet design
REKLAMA
REKLAMA

Dział mobilny LG jest właśnie w trakcie dużych przetasowań. Smartfony są dla koreańskiego producenta coraz bardziej nierentownym biznesem, dlatego nie należy spodziewać się nowych topowych urządzeń serii G. LG G9 nie powstanie, a jeśli decyzja firmy się nie zmieni, nie zobaczymy już żadnego następcy tej linii. Nie wiadomo też, co z linią V, której ostatni model to V60.

LG Velvet nadchodzi.

Trudna sytuacja nie oznacza jednak zupełnej rezygnacji ze smartfonów. LG, zamiast skupiać się na najwyższej półce, gdzie zrobiło się bardzo tłoczno, postanowiło powalczyć w niższych segmentach. LG Velvet to nadchodzący smartfon otwierający nowe rozdanie w ofercie firmy.

Premiera LG Velvet może się odbyć jeszcze w tym tygodniu, ale już teraz o smartfonie wiemy praktycznie wszystko, za sprawą przecieków oraz oficjalnych zapowiedzi samego producenta.

LG Velvet będzie dużym smartfonem.

lg velvet design class="wp-image-1129624"

LG Velvet będzie wyposażony w gigantyczny ekran o przekątnej 6,8 cala i wydłużonych proporcjach 20,5:9. Rozdzielczość tego panelu to Full HD dostosowane do nietypowych proporcji. Ekran będzie nachodził na boki urządzenia, dzięki czemu bryła będzie nieco węższa. Wymiary smartfona to 167,2 x 74,1 x 7,9 mm przy masie 180 g. Obudowa jest odporna na zalania i spełnia normę IP68.

Nad i pod ekranem zobaczymy ramki o tej samej grubości. W górnej części znalazło się też wcięcie na obiektyw przedniej kamerki o rozdzielczości 16 megapikseli. Duży ekran zapowiada się obiecująco przy oglądaniu filmów, ponieważ smartfon będzie wyposażony w głośniki stereo.

Specyfikacja zdradza, że nie będzie to smartfon z najwyższej półki.

lg velvet class="wp-image-1140925"

Nie oznacza to, że LG Velvet będzie rozczarowaniem. Smartfon będzie wyposażony w procesor Snapdragon 765G, obsługujący sieć 5G. Układ będzie wspierany przez 8 GB RAM i 128 GB pamięci na dane z możliwością rozszerzenia poprzez karty microSD o pojemności dochodzącej do 2 TB. Akumulator smartfona będzie miał 4300 mAh.

Z tyłu znajdziemy potrójny układ aparatów z głównym sensorem o rozdzielczości 48 megapikseli. Do tego dostaniemy ośmiomegapikselowy aparat z obiektem szerokokątnym i pięciomegapikselowy moduł do rozpoznawania głębi. Patrząc na suche parametry, można z dużą dozą prawdopodobieństwa założyć, że są to podzespoły, które dobrze znamy z innych smartfonów ze średniej półki.

Teraz do specyfikacji i renderów dołączyło też wideo pokazujące gotowy smartfon.

lg velvet class="wp-image-1140922"

W sieci pojawiło się wideo pokazujące LG Velvet w pełnej krasie. Jest to film nagrany na stoisku LG, prawdopodobnie w sklepie firmy. Wideo zdradza m.in. obecność gniazda słuchawkowego.

LG Velvet będzie dostępny w czterech kolorach: białym, ciemnoszarym, zielonym i w gradiencie kojarzącym się z zachodem Słońca. Do smartfona będzie można dokupić etui zawierające drugi ekran.

REKLAMA

Na ten moment pozostały więc dwie główne niewiadome: cena i dostępność w Europie i w Polsce. Powinniśmy poznać je już niedługo. Jeśli wierzyć przeciekom, premiera smartfona odbędzie na dniach.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA