REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Majowa aktualizacja Windowsa 10 opóźniona

Windows 10 2004 to prawdopodobniej najdłużej testowana i najostrożniej oferowana aktualizacja rozwojowa w historii tego systemu. Będzie jeszcze jedno opóźnienie – na szczęście niewielkie.

02.05.2020
16:46
sets windows 10
REKLAMA
REKLAMA

Prace nad majową aktualizacją Windowsa 10 zakończyły się już w ubiegłym roku. Od tego czasu aż do dziś Microsoft trwają testy gotowej wersji w ramach jednego z programów Windows Insider. Przez ostatnie miesiące do Windowsa 10 2004 nie były dodawane żadne nowe funkcje – a jedynie okazjonalne poprawki usuwające drobne błędy wykryte przez testerów.

Ostrożność Microsoftu ma dwie przyczyny. Do tej pory żadna z aktualizacji rozwojowych Windowsa 10 nie przebiegła bezboleśnie dla wszystkich jego użytkowników. Niemal za każdym razem pewna – na szczęście zazwyczaj niewielka – grupa użytkowników miała problemy po przejściu na nową wersję. Tak długie testy prowadzone są w nadziei, że tym razem wszystko przebiegnie bezboleśnie.

Dodatkowym powodem opóźnień jest epidemia koronawirusa. Microsoft ma świadomość, że informatycy na całym świecie mają teraz ręce pełne roboty – i nie mają czasu na rozwiązywanie problemów wadliwej aktualizacji. Oby ta ostrożność popłaciła.

Windows 10 2004 pojawi się w tym miesiącu. Choć dopiero 28 maja.

Według pierwotnych planów, Windows 10 2004 miał być przekazany producentom komputerów osobistych 28 kwietnia, by ci mogli go preinstalować na nowych urządzeniach. Aktualizacja systemu miała się pojawić w usłudze Windows Update 12 maja. Jednak jak wynika z informacji pozyskanych przez Mary Jo Foley, harmonogram uległ zmianie.

W ostatniej chwili wykryto krytyczną usterkę w zabezpieczeniach nowego Windowsa. Zdecydowano się więc wstrzymać dystrybucję celem jej usunięcia. Partnerzy sprzętowi mają więc otrzymać system 5 maja. Obrazy instalacyjne dla deweloperów mają być udostępnione 12 maja. Aktualizacja ma pojawić się w usłudze Windows Update 28 maja.

Windows 10 2004 – co nowego?

windows 10 2004 class="wp-image-1047247"

Do nowości wprowadzanych przez aktualizację Windowsa 10 należą:

REKLAMA
  • Usprawniona wyszukiwarka z nowym mechanizmem indeksowania
  • Więcej możliwości konfigurowania powiadomień
  • Poprawione menu Ustawień, gruntownie przebudowane menu Ustawień sieciowych
  • Możliwość przywrócenia systemu prosto z chmury
  • Dołączenie do systemu kernela Linuxa, co znacząco wpływa na wydajność uruchamianych w Windowsie linuxowych aplikacji
  • DirectX 12 Ultra

A także inne, szerzej opisane w tym materiale.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA