Gry  / News

Tak wygląda rosyjski cyberpunk. W sieci pojawił się zwiastun gry Spine

Picture of the author

Spine to tytuł nowej cyberpunkowej gry wideo rodem z Rosji, która pozwoli na drużynowe rozgrywki typu PvP. W sieci pojawił się już jej teaser.

Cyberpunk 2077 jest jedną z najbardziej oczekiwanych gier tego roku i to nie tylko w Polsce, ale również na świecie. Twórcy serii Wiedźmina nie są jednak jedyną firmą, która stawia na neonową przyszłość i w produkcji jest wiele innych gier utrzymanych w podobnym klimacie, na których premierę czekamy.

Skojarzenia z nadchodzącym tytułem od CD Projekt RED można było mieć ostatnio na początku maja podczas pokazu pierwszych 13 gier na konsolę Xbox Series X od zewnętrznych deweloperów. Aż dwie z nich, czyli The Ascent i Scarlet Nexus, przywodziły na myśl pod względem oprawy Cyberpunk 2077. Na tym jednak nie koniec.

Kolejną z gier mających wiele wspólnego z Cyberpunk 2077 jest rosyjskie Spine.

Podobnie jednak jak w przypadku wymienionych wyżej gier, nie mamy tu do czynienia z ordynarną kalką polskiej produkcji. Należą one do innego gatunku i mają z grą CD Projekt RED wspólną przede wszystkim stylistykę. Spine to bowiem produkcja, w której gracze będą brali w grupowych pojedynkach PvP w modelu 3v3.

Gracze wcielą się w członków jednego takiego trzyosobowego zespołu, którego członkowie dysponują tytułowym egzoszkieletem zwiększającym możliwości bojowe swojego posiadacza za sprawą sztucznej inteligencji. Te tzw. Spine’y w nieodległej przyszłości wykorzystują dwie konkurujące ze sobą frakcje.

Gracze będzie musiał opowiedzieć się po jednej ze stron konfliktu, a każdy będzie dysponowała swoimi własnymi bohaterami o unikalnych umiejętnościach. Za tą crossplatformową produkcję odpowiadają zaś twórcy serii Shadow Fight, czyli Nekki oraz Banzai Games. Data premiery nie jest jeszcze znana.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst