REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Sony Xperia 1 II trafiła do przedsprzedaży. Cena 5299 zł. Słuchawki WF–1000XM3 w prezencie

Najnowszy sztandarowy smartfon Sony Xperia 1 II właśnie trafia do przedsprzedaży w Polsce. Jest drogo, ale w zestawie znajdziemy słuchawki WF–1000XM3 oraz kurs fotografii.

25.05.2020
11:23
Sony Xperia 1 II trafia do przedsprzedaży
REKLAMA
REKLAMA

Sony Xperia 1 II została zaprezentowana już w lutym. Bez fanfar, z uwagi na odwołane targi MWC 2020, ale i tak smartfon skupił na sobie uwagę. Jest to druga generacja sztandarowej jedynki Sony, a specyfikacja robi duże wrażenie. Musieliśmy poczekać aż trzy miesiące, zanim smartfon trafi do polskich sklepów.

Sony Xperia 1 II stawia przede wszystkim na ekran i aparaty.

Sony Xperia 1 II trafia do przedsprzedaży class="wp-image-1153111"

Sony Xperia 1 II to duży smartfon z ekranem o przekątnej 6,5 cala i kinowych proporcjach 21:9. Jest to panel OLED 4K HDR dostrajany wraz ze specjalistami z Sony CineAlta. Fani najwyższej jakości obrazu powinni być zadowoleni, bowiem panel oferuje nie tylko dziesięciobitowe przejścia tonalne, ale też pełne ukrycie palety DCI-P3 oraz kompatybilność ze standardem wideo REC.2020.

Sony Xperia 1 II trafia do przedsprzedaży class="wp-image-1153087"

Smartfon naprawdę może się podobać. Nie ma tu żadnych wysepek ani wcięć na aparaty. Zamiast tego mamy surowe, nieco industrialne wzornictwo z symetrycznymi ramkami po obu stronach. W ramkach kryją się głośniki stereo ze wsparciem standardu Dolby Atmos. Obudowa spełnia normę odporności IP65/68, a zastosowane szkło to Gorilla Glass szóstej generacji.

Specyfikacja jest topowa, ale tego zdążyliście się już domyślić.

Sony Xperia 1 II trafia do przedsprzedaży class="wp-image-1153090"

Mamy tu procesor Qualcomm Snapdragon 865 z obsługą sieci 5G, mamy 256 GB pamięci wbudowanej z możliwością rozszerzenia o 1 TB za sprawą kart microSD, mamy też 8 GB RAM. Smartfon obsługuje dwie karty SIM, a akumulator ma pojemność 4000 mAh. Naładujemy go przewodowo za pomocą szybkiego standardu Power Delivery, jak również bezprzewodowo. Nie zabrakło też funkcji znanych z innych Xperii, w tym adaptacyjnego ładowania i funkcji Stamina.

Jeśli chodzi o standardy łączności, ciekawostką jest najnowsze Wi-Fi 6. Do tego Bluetooth 5.1 i oczywiście NFC. Port do ładowania to USB-C 3.1, pełniący też rolę wyjścia wideo obsługującego format 4K w 60 kl./s. Smartfon działa pod kontrolą Androida 10.

Sony Xperia 1 II trafia do przedsprzedaży class="wp-image-1153084"

Jeśli chodzi o audio, mamy tutaj jack 3,5 mm z obsługą dźwięku 360 Reality Audio oraz ze wsparcie kodeka HD Qualcomm aptX.

Sony Xperia 1 II to przede wszystkim nowe aparaty.

Sony stawia tu na potrójny układ aparatów tworzony wspólnie ze specjalistami z działu Alfa, zajmującymi się dużymi aparatami foto.

Sony Xperia 1 II trafia do przedsprzedaży class="wp-image-1153108"

Zacznijmy od części sprzętowej: mamy tutaj trzy obiektywy Zeiss o ekwiwalencie ogniskowych 16, 24 i 70 mm, co jest zestawem doskonale znanym w świecie fotografów. Wszystkie matryce mają po 12 megapikseli. W głównym aparacie sensor ma przekątną 1/1.7 cala, a obiektyw ma jasność f/1.7. W ultraszerokokątnym module te wartości to odpowiednio 1/2.55 cala i f/2.2. Z kolei w module telefoto są to 1/3.4 cala oraz f/2.4. Całość dopełnia sensor 3D iToF do pomiaru odległości.

Aparat zapisuje zdjęcia RAW i dysponuje bogatym trybem manualnym z doborem czułości ISO, balansu bieli, czy czasu migawki. Autofocus korzysta z najnowszych rozwiązań Sony, w tym ze śledzenia na żywo oczu ludzi i zwierząt. Jest też funkcja AF/AE do 20 kl./s przy bardzo szybkim ustawianiu ostrości.

Sony Xperia 1 II trafia do przedsprzedaży class="wp-image-1153117"

Ważne są też opcje wideo, na czele z funkcją Cinematography Pro. To rozbudowana aplikacja do filmowania, z dostępem do proporcji kadru (możliwe kinowe 21:9), standardu (w tym 4K HDR), czy doboru klatkażu (w tym 24 kl./s). W aplikacji można też zmieniać wygląd filmów za sprawą wbudowanych presetów. Aplikacja pozwala też na dobór balansu bieli, a nawet czasu migawki, co w trybie wideo w smartfonach zdarza się bardzo rzadko.

Przednia kamerka ma 8 MP i przysłonę f/2.0.

Sony Xperia 1 II - znamy cenę. Ruszyła przedsprzedaż ze świetnymi dodatkami.

Sony Xperia 1 II trafia do przedsprzedaży class="wp-image-1153105"
REKLAMA

Cena - jak można się spodziewać po specyfikacji - jest wysoka, bo Sony Xperia 1 II została wyceniona na 5299 zł.

Kupując smartfon w przedsprzedaży trwającej do 14 czerwca dostajemy dwa dodatki: słuchawki bezprzewodowe WF100XM3 o wartości ok. 800 zł oraz szkolenie z fotografii mobilnej przeprowadzone w formie webinarium. Smartfony Sony Xperia 1 II można już zamawiać w Polsce.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA