REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Po latach wojny Niemcy zrzucają na Polskę broń atomową. Nasz kraj w Paradise Lost jak pustkowia Fallouta

Paradise Lost to kolejna gra wideo tworzona w Polsce. Odpowiadające za nią studio PolyAmorous roztacza alternatywną wizję historii, w której Polska zamienia się w postapokaliptyczne, radioaktywne pustkowie.

22.05.2020
17:48
W Paradise Lost Niemcy zrzucają bomby atomowe na Polskę
REKLAMA
REKLAMA

Nasza piękna, trudna i okrutna historia to wspaniały punkt wyjścia dla wielu książek, filmów i seriali. Z dziejowego dorobku Rzeczypospolitej coraz częściej korzystają także producenci gier wideo. PolyAmorous to kolejne studio deweloperskie, które bawi się historycznymi wątkami, budując ciekawą rzeczywistość alternatywną. W niej Polska nie zostaje zdobyta po ponad miesiącu drugowojennych walk, ale stawia najeźdźcom opór przez 20 długich lat.

Po 20 latach oporu Niemcy zrzucają na Polskę bomby atomowe.

Wzorem amerykańskiego Fallouta (wizjonerskiego, bo dotyczącego konfliktu Stany Zjednoczone - Chiny), ziemie usiane atomowymi lejami zmieniają się nie do poznania. Piękna, zielona Polska przeobraża się w pozbawione życia pustkowie. Wszystko przykrywa biały, przypominający śnieg radioaktywny pył. Pośród niego wałęsają się nieliczni ocaleni, zdezorientowani końcem świata jaki znali. Właśnie w takich okolicznościach rozgrywa się Paradise Lost.

Głównym bohaterem Paradise Lost będzie 12-letni chłopiec. Jeden z niewielu, którym udało się przeżyć. Protagonista trafia na tajemniczy nazistowski bunkier, niepodobny do niczego, co znamy z kart prawdziwej wojennej historii. Podziemne miejsce jest nafaszerowane nowoczesną technologią, a do tego skrywa wiele tajemnic i zagadek.

Paradise Lost zadebiutuje na rynku jeszcze w 2020 r.

 class="wp-image-1152229"
 class="wp-image-1152208"

Gra pojawi się wtedy w wersji na komputery osobiste. Edycja konsolowa również znajduje się w planach wydawcy, lecz w późniejszym terminie. Według danych umieszczonych na oficjalnej witrynie dewelopera, producenci celują w platformy nowej generacji, to jest Xbox Series X oraz PlayStation 5.

REKLAMA

Pod względem struktury i modelu rozgrywki Paradise Lost to pierwszoosobowa gra przygodowa. Gracz będzie eksplorował, rozwiązywał zagadki oraz podejmował decyzje, które mają mieć istotny wpływ na świat, bunkier oraz głównego bohatera. Do tego producenci obiecują lekki flirt ze słowiańską mitologią, mieszając ją z post-wojenną technologią alternatywnej przyszłości.

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj Spider's Web w Google News.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA