REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Polski telefon komórkowy od twórcy Wiedźmina nagrodzony za wyjątkowy wygląd

To jeden z najbardziej nietypowych telefonów na rynku. Mudita Pure to sprzęt dla bardzo specyficznego klienta, który wysoko ceni sobie prostotę i minimalizm. Teraz został doceniony przez jurorów.

08.05.2020
13:19
Polski telefon Mudita Pure nagrodzony A'Design Award 2020
REKLAMA
REKLAMA

Mudita Pure został wyróżniony i nagrodzony nagrodą Iron A'Design Award 2020 w kategorii Projektowanie Urządzeń Cyfrowych i Elektronicznych przyznawaną przez Międzynarodową Akademię Designu. Sam konkurs jest jednym z wiodących na świecie, odbywających się co roku, międzynarodowych konkursów designerskich.

Nagrody A'Design Award & Competition są przyznawane w wielu kreatywnych dziedzinach, aby wyróżnić najlepszych projektantów ze wszystkich krajów, we wszystkich dyscyplinach. Zgłoszenia do konkursu są recenzowane i anonimowo oceniane przez wpływowe jury, złożone z doświadczonych pracowników akademickich, członków prasy i uznanych specjalistów. Polacy mają więc powód do dumy.

Dla kogo właściwie jest wyróżniony nagrodą A'Design Award 2020 telefon Mudita Pure?

Na to pytanie odpowiedział nam swego czasu Michał Kiciński, współodpowiedzialny za cały projekt. Jak twierdzi, Mudita Pure uzupełnia lukę na rynku, jaką jest brak dobrze wykonanych prostych telefonów (tak zwane feature phones) w jakości premium. Dostępne są albo drogie i skomplikowane smartfony, albo tanie i tandetne proste telefony. Mudita Pure to urządzenie niemal luksusowe, choć funkcjonalnie przypominające stareńkie urządzenia sprzed lat.

Mudita Pure pozbawiony jest łączności z siecią Web, usługami social media, nie pozwala na instalację aplikacji czy nawet na wysłanie e-maila. Cechuje się prostą, jasnoszarą lub czarną bryła z niewielkim wyświetlaczem typu E Ink. Kosztuje ponad tysiąc zł w przedsprzedaży, a blisko 1,5 tys. zł kosztował będzie w sprzedaży regularnej.

Telefon, poza funkcją połączeń głosowych i wysyłania SMS-ów, oferuje funkcję kalendarza i książki kontaktów z możliwością synchronizacji z kontem Google. Pozwala też na stworzenie internetowego hotspotu dla innych urządzeń. Zawiera budzik, notatnik, odtwarzacz plików muzycznych i… aplikację do medytacji.

Kiedy będzie można kupić telefon Mudita Pure?

REKLAMA
Mudita Pure - funkcje

Produkcja telefonu niestety zaliczyła opóźnienie związane z trudnościami wywołanymi epidemią COVID-19. Na szczęście nowa przewidywana data jego handlowej premiery – na przełomie sierpnia i września – jest ponoć niezagrożona, a sam sprzęt znajduje się już w fazie ostatnich certyfikacji.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA