REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Ulubione narzędzie adminów wychodzi z bety. Windows Terminal wreszcie stabilny

Cudowne microsoftowe narzędzie łączące wiersze poleceń przeróżnych systemów w końcu dostępne w wersji 1.0. Możesz w ramach tego samego interfejsu używać basha, PowerShella, CMD i wielu innych.

19.05.2020
18:12
Już po testach Windows Terminal. Do pobrania wersja 1.0
REKLAMA

Ta wiadomość zainteresuje prawdopodobnie bardzo nielicznych – ale za to powinna ich bardzo ucieszyć. Testowany już od wielu miesięcy Windows Terminal został właśnie opublikowany w Microsoft Store w wersji 1.0. Użytkownicy wersji testowej (Preview) zostaną automatycznie uaktualnieni do produkcyjnej wersji – również za pośrednictwem Microsoft Store.

REKLAMA

Co to jest Windows Terminal i czy powinno mnie to obchodzić?

Jeżeli jesteś typowym użytkownikiem komputera, wykorzystującym go do zabawy, pracy biurowej, inżynieryjnej czy kreatywnej – to narzędzie będzie miało dla ciebie znikomy użytek. Programiści i administratorzy jednak bardzo ciepło przyjęli Windows Terminal. Wszak łączy w spójną całość ich ulubione tudzież niezbędne narzędzia.

microsoft windows terminal
REKLAMA

Windows Terminal łączy bowiem w ramach jednego interfejsu wszystkie dostępne dla nas wiersze poleceń, które następnie możemy wygodnie sobie układać w kartach. Jeżeli potrzebujemy szybko przełączać się pomiędzy PowerShellem, CMD, Azure Cloud Shell czy dowolnym terminalem linuxowym obsługiwanym przez Podsystem Windows dla systemu Linux – Windows Terminal jest na to zapotrzebowanie świetną odpowiedzią.

Aplikacja obsługuje Unicode i UTF-8, akcelerację graficzną, można ją niemal dowolnie ostylować za pośrednictwem dołączonego narzędzia. Dostępna jest pod tym adresem.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA