Oprogramowanie  / News

Ulubione narzędzie adminów wychodzi z bety. Windows Terminal wreszcie stabilny

Cudowne microsoftowe narzędzie łączące wiersze poleceń przeróżnych systemów w końcu dostępne w wersji 1.0. Możesz w ramach tego samego interfejsu używać basha, PowerShella, CMD i wielu innych.

Ta wiadomość zainteresuje prawdopodobnie bardzo nielicznych – ale za to powinna ich bardzo ucieszyć. Testowany już od wielu miesięcy Windows Terminal został właśnie opublikowany w Microsoft Store w wersji 1.0. Użytkownicy wersji testowej (Preview) zostaną automatycznie uaktualnieni do produkcyjnej wersji – również za pośrednictwem Microsoft Store.

Co to jest Windows Terminal i czy powinno mnie to obchodzić?

Jeżeli jesteś typowym użytkownikiem komputera, wykorzystującym go do zabawy, pracy biurowej, inżynieryjnej czy kreatywnej – to narzędzie będzie miało dla ciebie znikomy użytek. Programiści i administratorzy jednak bardzo ciepło przyjęli Windows Terminal. Wszak łączy w spójną całość ich ulubione tudzież niezbędne narzędzia.

microsoft windows terminal

Windows Terminal łączy bowiem w ramach jednego interfejsu wszystkie dostępne dla nas wiersze poleceń, które następnie możemy wygodnie sobie układać w kartach. Jeżeli potrzebujemy szybko przełączać się pomiędzy PowerShellem, CMD, Azure Cloud Shell czy dowolnym terminalem linuxowym obsługiwanym przez Podsystem Windows dla systemu Linux – Windows Terminal jest na to zapotrzebowanie świetną odpowiedzią.

Aplikacja obsługuje Unicode i UTF-8, akcelerację graficzną, można ją niemal dowolnie ostylować za pośrednictwem dołączonego narzędzia. Dostępna jest pod tym adresem.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst