REKLAMA

Twoje dzieci pod kontrolą. Microsoft rusza z testami aplikacji Bezpieczeństwo rodzinne

Po tylu latach od uruchomienia usługi Bezpieczeństwo rodzinne Microsoft w końcu dojrzał do tego, że przydałaby się do jej obsługi stosowna aplikacja na telefon. Ta jest już dostępna – choć na razie w formie testowej.

12.05.2020 09.26
microsoft bezpieczeństwo rodzinne
REKLAMA
REKLAMA

Microsoft zapewnia rozbudowane narzędzia do kontroli rodzicielskiej od wielu lat. Są przy tym dość funkcjonalne, obejmując swoim zasięgiem między innymi Windowsa, Xboxa, Androida. Sęk w tym, że jej konfigurowanie i obsługa nie należą do najwygodniejszych, w szczególności jeżeli korzystamy z urządzenia mobilnego. Na dziś mamy do dyspozycji bardzo rozbudowaną aplikację webową, która na malutkim wyświetlaczu telefonu sprawdza się dość marnie.

Ktoś z Microsoftu poszedł jednak po rozum do głowy. Przy okazji zapowiedzianego rebrandingu usługi Office 365 na Microsoft 365 firma zapowiedziała, że już niedługo Bezpieczeństwo rodzinne pojawi się w formie aplikacji na iOS-a i Androida. No i się pojawiła – choć na razie nie dla wszystkich, a wyłącznie dla chętnych chcących pomóc w jej ostatnich szlifach.

Bezpieczeństwo rodzinne – co potrafi mobilna aplikacja Microsoftu?

microsoft bezpieczeństwo rodzinne class="wp-image-1144753"

Aplikacja mobilna w zasadzie realizuje wszystkie funkcje dostępne w jej wersji webowej. Możemy więc ustawiać limity czasowe, w jakich nasze pociechy mogą korzystać z poszczególnych gier na Windowsie, Xboksie czy Androidzie. Jeżeli dziecko wyczerpie przydzielony limit, może za pośrednictwem aplikacji poprosić rodzica o jego rozszerzenie.

microsoft bezpieczeństwo rodzinne class="wp-image-1144756"

Aplikacja umożliwia też założenie blokady na pobieranie gier i programów z Microsoft Store, które nie są odpowiednie dla dziecka w danym wieku. Pozwala też na włączenie filtrów na treści tylko dla dorosłych – choć niestety ta funkcja zadziała tylko w przeglądarce Microsoft Edge.

microsoft bezpieczeństwo rodzinne class="wp-image-1144759"

W aplikacji możemy też sprawdzić gdzie znajduje się każdy z członków naszej rodziny. Możemy też ustawić w niej typowe miejsca w których często przebywa nasza rodzina – na przykład biuro, szkoła czy uczelnia – by móc błyskawicznie sprawdzić czy nasze potomstwo znajduje się właśnie tam.

Mobilna aplikacja Bezpieczeństwo rodzinne – skąd można ją pobrać?

REKLAMA

Aplikacja na razie dostępna jest w formie poglądowej, dla ochotników. Nie jest jeszcze ukończona – Microsoft liczy na informacje zwrotne od pierwszych testerów, z których ma wyniknąć czy wszystko działa i czy czegoś nie należy jeszcze poprawić. Na razie więc apka dostępna jest wyłącznie po zapisaniu się do wspomnianych testów – formularz zgłoszeniowy dostępny jest pod tym adresem.

Po zakończeniu testów aplikacja trafi do Sklepu Play i na App Store. Niestety jeszcze nie wiemy, kiedy ma to nastąpić.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA