REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Twoje dzieci pod kontrolą. Microsoft rusza z testami aplikacji Bezpieczeństwo rodzinne

Po tylu latach od uruchomienia usługi Bezpieczeństwo rodzinne Microsoft w końcu dojrzał do tego, że przydałaby się do jej obsługi stosowna aplikacja na telefon. Ta jest już dostępna – choć na razie w formie testowej.

12.05.2020
11:26
microsoft bezpieczeństwo rodzinne
REKLAMA
REKLAMA

Microsoft zapewnia rozbudowane narzędzia do kontroli rodzicielskiej od wielu lat. Są przy tym dość funkcjonalne, obejmując swoim zasięgiem między innymi Windowsa, Xboxa, Androida. Sęk w tym, że jej konfigurowanie i obsługa nie należą do najwygodniejszych, w szczególności jeżeli korzystamy z urządzenia mobilnego. Na dziś mamy do dyspozycji bardzo rozbudowaną aplikację webową, która na malutkim wyświetlaczu telefonu sprawdza się dość marnie.

Ktoś z Microsoftu poszedł jednak po rozum do głowy. Przy okazji zapowiedzianego rebrandingu usługi Office 365 na Microsoft 365 firma zapowiedziała, że już niedługo Bezpieczeństwo rodzinne pojawi się w formie aplikacji na iOS-a i Androida. No i się pojawiła – choć na razie nie dla wszystkich, a wyłącznie dla chętnych chcących pomóc w jej ostatnich szlifach.

Bezpieczeństwo rodzinne – co potrafi mobilna aplikacja Microsoftu?

microsoft bezpieczeństwo rodzinne class="wp-image-1144753"

Aplikacja mobilna w zasadzie realizuje wszystkie funkcje dostępne w jej wersji webowej. Możemy więc ustawiać limity czasowe, w jakich nasze pociechy mogą korzystać z poszczególnych gier na Windowsie, Xboksie czy Androidzie. Jeżeli dziecko wyczerpie przydzielony limit, może za pośrednictwem aplikacji poprosić rodzica o jego rozszerzenie.

microsoft bezpieczeństwo rodzinne class="wp-image-1144756"

Aplikacja umożliwia też założenie blokady na pobieranie gier i programów z Microsoft Store, które nie są odpowiednie dla dziecka w danym wieku. Pozwala też na włączenie filtrów na treści tylko dla dorosłych – choć niestety ta funkcja zadziała tylko w przeglądarce Microsoft Edge.

microsoft bezpieczeństwo rodzinne class="wp-image-1144759"

W aplikacji możemy też sprawdzić gdzie znajduje się każdy z członków naszej rodziny. Możemy też ustawić w niej typowe miejsca w których często przebywa nasza rodzina – na przykład biuro, szkoła czy uczelnia – by móc błyskawicznie sprawdzić czy nasze potomstwo znajduje się właśnie tam.

Mobilna aplikacja Bezpieczeństwo rodzinne – skąd można ją pobrać?

REKLAMA

Aplikacja na razie dostępna jest w formie poglądowej, dla ochotników. Nie jest jeszcze ukończona – Microsoft liczy na informacje zwrotne od pierwszych testerów, z których ma wyniknąć czy wszystko działa i czy czegoś nie należy jeszcze poprawić. Na razie więc apka dostępna jest wyłącznie po zapisaniu się do wspomnianych testów – formularz zgłoszeniowy dostępny jest pod tym adresem.

Po zakończeniu testów aplikacja trafi do Sklepu Play i na App Store. Niestety jeszcze nie wiemy, kiedy ma to nastąpić.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA