REKLAMA

Pierwsza Mafia doczeka się przepięknego remake’u. Gra wygląda rewelacyjnie

Dla wielu z nas Mafia to jedna z najważniejszych, najciekawszych i najlepszych gier początku XXI wieku. Teraz kultowy hit sprzed lat powróci w wersji remake, stworzonej w zasadzie od zera, ale wiernej wspaniałemu oryginałowi.

13.05.2020 18.10
Pierwsza Mafia nadchodzi jako przepiękny remake! - screeny
REKLAMA
REKLAMA

Gdy wydawca 2K poinformował o planowanym wydaniu zbioru Mafia Trilogy, nie oczekiwałem gruntownego remake’u tej pierwszej, najlepszej odsłony serii. Stawiałem raczej na solidny remaster zwiększający jakość tekstur, natywną rozdzielczość, zasięg widzenia czy liczbę klatek na sekundę.

Lubię się tak mylić.

 class="wp-image-1146262"
 class="wp-image-1146250"
 class="wp-image-1146253"

Na platformie Xbox Marketplace pojawiła się zakładka produktowa pierwszej Mafii - wchodzącej w skład świeżo zapowiedzianej trylogii, ale grę będzie można nabyć także osobno. Jak wskazują zrzuty ekranu, dostaniemy pełnoprawny remake, tworzony w zasadzie od zera, z zachowaniem wierności wobec oryginalnego kodu. To absolutnie najlepszy wariant na jaki mogliśmy liczyć. Mafia jest jedną z najbardziej cenionych gier gangsterskich, z niesamowitą historią oraz zaskakującym stopniem realizmu. Jej powrót w oprawie na miarę 2020 r. raduje me serce.

Zrzuty ekranu z Xbox Markeplace pokazują przepiękną, klimatyczną i bogatą w detale produkcję. Oczywiście to tylko i wyłącznie grafiki promocyjne, które mogą nie oddawać ostatecznej jakości produktu. Jeśli jednak zrekonstruowana Mafia będzie chociaż w połowie tak okazała wizualnie jak na kartach produktowych, grę kupuję w dniu premiery. Będzie stanowiła kapitalną odskocznię od bardziej sensacyjnego GTA V.

Mafia: Definitive Edition i Mafia: Trilogy zadebiutują w sierpniu.

 class="wp-image-1146259"
 class="wp-image-1146247"
 class="wp-image-1146256"

Premiera gier została zaplanowana na 28 sierpnia 2020 r. Wszystkie trzy części gangsterskiej sagi zostaną wydane na PlayStation 4, Xboksa One oraz PC (Steam, Epic Games Store). Co ciekawe, opis produktowy pierwszej Mafii wspomina o dodatkowo rozbudowanej historii i przygodzie. Dostaniemy nową wątki oraz zadania do wykonania? Może pogłębiona zostanie sama mechanika gry, np. w aspekcie wymiany ognia?

REKLAMA

Jako gracz zaczynający od produkcji z lat 90. jestem zdecydowanie na tak. Wczoraj dowiedzieliśmy się o remake’u pierwszych dwóch gier z serii Tony Hawk’s Pro Skater. Dzisiaj dostajemy informację o remake’u Mafii. Kilka tygodni temu mieliśmy premierę remake’u Resident Evil 3. Co za kapitalny okres. Z tego wszystkiego aż chyba włączę sobie nowego MediEvila na PlayStation 4.

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj Spider's Web w Google News.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA