REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. Technologie
  3. Tech

Lenovo bierze się za bary z Microsoftem. Yoga Duet 7i oraz IdeaPad 3i to bezpośrednia kopia Surface'ów

Urządzenia Microsoft Surface z początku miały być wyznacznikiem dla partnerów, jak firma-matka Windowsa 10 widzi komputery z tym systemem. Mało kto jednak odważył się je skopiować tak bezpośrednio, jak właśnie zrobiło to Lenovo.

Lenovo Yoga Duet 7i oraz IdeaPad 3i to bezpośrednia kopia Surface'ów
REKLAMA
121 interakcji
dołącz do dyskusji
REKLAMA

Patrzę na nowości Lenovo i widzę Surface’a Pro 7 i Surface’a Go 2. Za nowymi hybrydami – Lenovo Yoga Duet 7i oraz Lenovo IdeaPad Duet 3i – stoi dokładnie ta sama myśl projektowa, co za „składakami” od Microsoftu.

Obydwa urządzenia wyposażone są także w opcjonalną łączność LTE.

Lenovo Yoga Duet 7i uderza wprost w Surface Pro 7.

Wystarczy rzut oka na nową hybrydę Lenovo by wiedzieć, z kim zamierza konkurować. To koncepcja żywcem wyjęta z projektów Microsoftu – począwszy od odczepianej klawiatury aż po wbudowany stojak, który można regulować pod różnymi kątami.

Tablet Lenovo ma za to nieco większy ekran od tabletu Microsoftu. Dzięki odchudzeniu ramek, w relatywnie niewielkiej obudowie zmieścił się 13-calowy wyświetlacz IPS o rozdzielczości 2K. Panel oczywiście jest dotykowy i współpracuje z rysikiem, który – podobnie jak klawiatura – będzie dołączony do zestawu. Wyświetlacz osiąga jasność nawet 450 nitów i pokrywa 100 proc. przestrzeni barw sRGB.

Piękny ekran z pewnością przykuje uwagę fotografów i designerów, zwłaszcza że Yoga Duet 7i ma pod maską całkiem wydajne podzespoły. W najmocniejszym wariancie tablet Lenovo napędza procesor Intel Core i7 10. Gen. z grafiką Intel Iris Plus, wspierany przez 16 GB RAM-u i nawet 1 TB SSD. Wbudowany akumulator ma wystarczyć na ponad 10 godzin pracy.

Wszystko to zamknięte w pięknej, metalowej obudowie dostępnej w dwóch kolorach – szarym oraz jasno purpurowym.

Tablet Lenovo ma jeszcze jednego asa w rękawie. Podobnie jak Surface Pro 7 ma on kamerę i sensor podczerwieni do odblokowywania urządzenia przy użyciu Windows Hello. Ponadto jest on także wyposażony w funkcje wykrywające obecność od firmy Mirametrix. Komputer sam rozpozna, kiedy ktoś spogląda nam przez ramię albo zatrzyma odtwarzanie wideo, gdy odejdziemy od ekranu. Możliwe będzie także np. przeniesienie aktywnego okna z ekranu tabletu na ekran zewnętrznego monitora przy użyciu samego ruchu głową.

Lenovo Yoga Duet 7i wraz z klawiaturą i piórkiem ma trafić do sprzedaży w czerwcu tego roku, w cenie od 1199 euro wzwyż.

Lenovo IdeaPad Duet 3i próbuje podgryzać Surface Go 2.

Celowo piszę „próbuje”, bo na pierwszy rzut oka może mieć z tym problem.

IdeaPad Duet 3i wygląda jak miniaturka większej Yogi Duet 7i. Ma podobną, metalową obudowę, tyle że jest ona znacznie mniejsza, gdyż urządzenie ma wyświetlacz o przekątnej zaledwie 10,3”, rozdzielczości Full HD i jasności 330 nitów. Całość – wraz z klawiaturą – waży około 860 g.

Co do klawiatury, to Lenovo zastosowało w tym przypadku inne podejście niż Microsoft. Choć akcesorium można podłączyć bezpośrednio do tabletu, to można go również używać niezależnie, dzięki łączności Bluetooth 5.0.

Martwią natomiast zastosowane podzespoły. Jeśli Surface Go 2 był powolny, to co dopiero można myśleć o urządzeniu, które nawet w topowych wersjach będzie napędzane procesorami Intel Pentium i wyłącznie pamięcią eMMC (do 128 GB)? Martwi także przewidywany czas pracy, który ma wynieść ledwie 7 godzin. Jako że producenci zwykle mijają się z prawdą, jeśli chodzi o rzeczywisty czas pracy, IdeaPad Duet 3i zapewne nie popracuje zbyt długo z dala od gniazdka.

REKLAMA

Przekonamy się o tym jednak najwcześniej w lipcu, kiedy to urządzenie trafi na rynek. Za tablet i dołączoną do zestawu klawiaturę zapłacimy co najmniej 429 euro.

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj Spider's Web w Google News.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA