REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Lenovo bierze się za bary z Microsoftem. Yoga Duet 7i oraz IdeaPad 3i to bezpośrednia kopia Surface'ów

Urządzenia Microsoft Surface z początku miały być wyznacznikiem dla partnerów, jak firma-matka Windowsa 10 widzi komputery z tym systemem. Mało kto jednak odważył się je skopiować tak bezpośrednio, jak właśnie zrobiło to Lenovo.

26.05.2020
19:35
Lenovo Yoga Duet 7i oraz IdeaPad 3i to bezpośrednia kopia Surface'ów
REKLAMA
REKLAMA

Patrzę na nowości Lenovo i widzę Surface’a Pro 7 i Surface’a Go 2. Za nowymi hybrydami – Lenovo Yoga Duet 7i oraz Lenovo IdeaPad Duet 3i – stoi dokładnie ta sama myśl projektowa, co za „składakami” od Microsoftu.

Obydwa urządzenia wyposażone są także w opcjonalną łączność LTE.

Lenovo Yoga Duet 7i uderza wprost w Surface Pro 7.

 class="wp-image-1154791"

Wystarczy rzut oka na nową hybrydę Lenovo by wiedzieć, z kim zamierza konkurować. To koncepcja żywcem wyjęta z projektów Microsoftu – począwszy od odczepianej klawiatury aż po wbudowany stojak, który można regulować pod różnymi kątami.

Tablet Lenovo ma za to nieco większy ekran od tabletu Microsoftu. Dzięki odchudzeniu ramek, w relatywnie niewielkiej obudowie zmieścił się 13-calowy wyświetlacz IPS o rozdzielczości 2K. Panel oczywiście jest dotykowy i współpracuje z rysikiem, który – podobnie jak klawiatura – będzie dołączony do zestawu. Wyświetlacz osiąga jasność nawet 450 nitów i pokrywa 100 proc. przestrzeni barw sRGB.

 class="wp-image-1154794"

Piękny ekran z pewnością przykuje uwagę fotografów i designerów, zwłaszcza że Yoga Duet 7i ma pod maską całkiem wydajne podzespoły. W najmocniejszym wariancie tablet Lenovo napędza procesor Intel Core i7 10. Gen. z grafiką Intel Iris Plus, wspierany przez 16 GB RAM-u i nawet 1 TB SSD. Wbudowany akumulator ma wystarczyć na ponad 10 godzin pracy.

Wszystko to zamknięte w pięknej, metalowej obudowie dostępnej w dwóch kolorach – szarym oraz jasno purpurowym.

 class="wp-image-1154785"

Tablet Lenovo ma jeszcze jednego asa w rękawie. Podobnie jak Surface Pro 7 ma on kamerę i sensor podczerwieni do odblokowywania urządzenia przy użyciu Windows Hello. Ponadto jest on także wyposażony w funkcje wykrywające obecność od firmy Mirametrix. Komputer sam rozpozna, kiedy ktoś spogląda nam przez ramię albo zatrzyma odtwarzanie wideo, gdy odejdziemy od ekranu. Możliwe będzie także np. przeniesienie aktywnego okna z ekranu tabletu na ekran zewnętrznego monitora przy użyciu samego ruchu głową.

Lenovo Yoga Duet 7i wraz z klawiaturą i piórkiem ma trafić do sprzedaży w czerwcu tego roku, w cenie od 1199 euro wzwyż.

Lenovo IdeaPad Duet 3i próbuje podgryzać Surface Go 2.

 class="wp-image-1154800"

Celowo piszę „próbuje”, bo na pierwszy rzut oka może mieć z tym problem.

IdeaPad Duet 3i wygląda jak miniaturka większej Yogi Duet 7i. Ma podobną, metalową obudowę, tyle że jest ona znacznie mniejsza, gdyż urządzenie ma wyświetlacz o przekątnej zaledwie 10,3”, rozdzielczości Full HD i jasności 330 nitów. Całość – wraz z klawiaturą – waży około 860 g.

Co do klawiatury, to Lenovo zastosowało w tym przypadku inne podejście niż Microsoft. Choć akcesorium można podłączyć bezpośrednio do tabletu, to można go również używać niezależnie, dzięki łączności Bluetooth 5.0.

 class="wp-image-1154782"

Martwią natomiast zastosowane podzespoły. Jeśli Surface Go 2 był powolny, to co dopiero można myśleć o urządzeniu, które nawet w topowych wersjach będzie napędzane procesorami Intel Pentium i wyłącznie pamięcią eMMC (do 128 GB)? Martwi także przewidywany czas pracy, który ma wynieść ledwie 7 godzin. Jako że producenci zwykle mijają się z prawdą, jeśli chodzi o rzeczywisty czas pracy, IdeaPad Duet 3i zapewne nie popracuje zbyt długo z dala od gniazdka.

 class="wp-image-1154776"
REKLAMA

Przekonamy się o tym jednak najwcześniej w lipcu, kiedy to urządzenie trafi na rynek. Za tablet i dołączoną do zestawu klawiaturę zapłacimy co najmniej 429 euro.

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj Spider's Web w Google News.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA