REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Zakupy

Zakupy w Ikei, ale bez wchodzenia do sklepu. Towar odbierzemy ze specjalnych maszyn paczkowych

Ikea zamierza dostarczać przesyłki zamówione online do „maszyn paczkowych”. Nowość pojawi się na rynku jesienią 2020 r.

08.05.2020
15:58
ikea dostawy zakupy online
REKLAMA
REKLAMA

Pandemia pokazała, jak ważnym kanałem sprzedaży staje się e-commerce. Firmy ze sprzedażą online mają niższe obroty, ale mogą funkcjonować. Natomiast sklepy, które zwlekały z wprowadzeniem sprzedaży online, nierzadko stawały w ostatnim czasie na skraju bankructwa.

Z kolei jedną z najlepszych i najwygodniejszych opcji dostawy są Paczkomaty. Są mniej wygodne od kuriera, bo do Paczkomatu trzeba pofatygować się osobiście, ale za to sami decydujemy, o której godzinie odbierzemy paczkę, a do tego nie narażamy się na kontakt z obcą osobą.

Ikea dodała dwa do dwóch i zamierza wprowadzić dostawy do „maszyn paczkowych”.

Jak informują Wiadomości handlowe, Ikea potwierdza, że pracuje nad uruchomieniem dostaw do „maszyn paczkowych”. Sieć sklepów prowadzi rozmowy z kilkoma operatorami, więc nie można z pełną pewnością założyć, że partnerem będzie InPost i jego Paczkomaty. Rozmowy muszą być jednak na zaawansowanym etapie, bo sieć twierdzi, że pierwsze dostawy tego typu ruszą jesienią 2020 r.

Nie powinno być większych problemów z dostawami akcesoriów i wyposażenia, ale w przypadku Ikei problemem bywają gabaryty i rozmiary paczek z meblami. Szwedzkiej sieci zależy jednak na tym, by dostawy objęły również płaskie i długie paczki z meblami.

Sam sobie złóż, samo sobie odbierz.

Ikea planuje wdrożenie dwutorowej współpracy. Z jednej strony sieć chce wykorzystać istniejące maszyny, a więc najpewniej sieć maszyn paczkowych rozlokowanych w bardzo wielu polskich miastach. Z drugiej strony Ikea chce zamówić specjalistyczne „maszyny paczkowe” dostosowane do obsługi paczek o większych gabarytach. Takie maszyny miałyby stanąć przy sklepach Ikea, począwszy od sklepu na warszawskim Targówku.

REKLAMA

Dotychczas Ikea oferowała sprzedaż online z dostawą za pośrednictwem kuriera lub do punktu odbioru, więc mieliśmy wybór. Maszyny paczkowe na pewno się przydadzą, ale jest też inny problem: dostępność. Jeśli zamawialiśmy w ostatnim czasie produkty z Ikei online, prawdopodobnie zauważyliście bardzo długie czasy dostawy, sięgające nawet trzech tygodni.

Jako osoba mieszkająca w mieście bez sklepu Ikea, za to z punktem odbioru, widzę też problem z kompletowaniem paczek. Nie zdarzyło mi się jeszcze ani jedno zamówienie, w którym wszystkie elementy byłyby dostarczone. Z reguły czegoś brakuje, a ja jako klient nie wiem, czy zostanie to dosłane kolejną paczką, czy też sklep o czymś zapomniał. Jest więc wiele do poprawy, ale dostawy do maszyn paczkowych powitam z otwartymi ramionami.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA