REKLAMA

Huawei rezygnuje z prowadzenia dedykowanej marce Honor osobnej firmy w naszym kraju. Produkty będą nadal sprzedawane – przez Huawei Polska – jednak może to być zwiastun większych zmian.

27.05.2020
17:13
honor 20 pro opinie
REKLAMA
REKLAMA

Dla tych, który jeszcze nie wiedzą – Honor nie jest niezależną marką. To brand wprowadzony przez Huaweia, by wyróżnić urządzenia cechujące się szczególnie korzystną relacją możliwości do ceny. Coś jak Redmi u Xiaomi, choć z nieco większym naciskiem na rozróżnienie dwóch marek.

To niestety oznacza, że Honor, tak jak Huawei, mierzy się z ogromnym wyzwaniem postawionym przez rząd Stanów Zjednoczonych. Firma nie może robić interesów z żadnym amerykańskim przedsiębiorstwem, a więc nie może przekazywać nowych telefonów Google’owi celem certyfikacji pod Usługi Play. Huawei i Honor stawiają więc na własne usługi, które co prawda bardzo dynamicznie się rozwijają, ale niezmiennie utrudnia to sprzedaż telefonów klientom końcowym.

Honor Polska przestaje istnieć.

Udało nam się potwierdzić bezpośrednio u źródła, że firma Honor Polska jest likwidowana. Jej obowiązki, a więc obsługa, sprzedaż i marketing, zostaną przejęte przez Huawei Polska. Sam Honor jako marka nie przestaje istnieć, zarówno w Polsce, jak i na świecie.

Udało nam się przy tym potwierdzić, że akcesoria marki Honor niemal na pewno pozostaną na polskim rynku. Nasz rozmówca nie był pewien, czy to samo tyczy się telefonów komórkowych, jednak na razie nie przywiązywalibyśmy do tej niepewności szczególnej wagi.

REKLAMA

Pozostanie urządzeń Honor w polskiej dystrybucji to bez wątpienia dobre wieści. Nietrudno jednak o pełne niepokoju wątpliwości: wszak Honor Polska nie jest likwidowany bez powodu. Jest całkiem możliwe, że z uwagi na wyzwania związane z brakiem obsługi Usług Play od Google’a właściciel marki Honor nie będzie w stanie utrzymać sprzedaży urządzeń na satysfakcjonującym poziomie – w efekcie całkowicie się wycofując z naszego rynku.

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj Spider's Web w Google News.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA