REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Od jutra GTA V na PC będzie za darmo. Już współczuję mieszkańcom Los Santos

Będziemy kraść najlepsze fury, grać na nosach niezaradnym gliniarzom – a i nie obędzie się bez rozlewu krwi. Epic Games Store już jutro ma udostępnić pełną wersję Grand Theft Auto V wszystkim swoim użytkownikom.

13.05.2020
16:09
GTA V za darmo na Epic Games Store. W tym GTA Online
REKLAMA
REKLAMA

Zdaje się że wiemy już, czemu Rockstar Games zdecydował się usunąć Grand Theft Auto V z katalogu Xbox Game Pass. Jak wynika ze źródeł redakcji GRY-OnLine.pl już jutro gra zostanie sprezentowana graczom pecetowym. Jednak nie na platformie Microsoftu, a konkurującej z nią i Steamem i coraz mocniej się rozwijającą Epic Games Store.

Na dodatek nie będzie to zwykłe GTA V, a najdroższe wydanie Premium Edition, w którym poza samym fabularnym Grand Theft Auto V i do dziś bardzo popularnym GTA Online mamy znaleźć wiele drobnych dodatków, dostępnych dla posiadaczy standardowej wersji przez mikropłatności.

Gra przy tym nie będzie oferowana w prezencie, a ma być na nią oferowany 100-procentowy rabat. To ważne by to podkreślić: będziemy musieli kupić grę za 0 zł, by ta została na zawsze już przypisana do naszego konta – nawet jeżeli promocja ma mieć tymczasowy charakter. Jeżeli jej nie kupimy w ten sposób, ta może przepaść w dalszej przyszłości.

A w Grand Theft Auto V zagrać warto. Choć zdecydowanie nie jest to gra dla każdego.

Seria gier GTA już od samego początku budziła wielkie kontrowersje. Nie tylko zakłada ona wcielenie się w kryminalistę, co samo w sobie może już budzić pewne obiekcje co bardziej wrażliwych graczy, to na dodatek daje graczowi olbrzymią swobodę w zabawie.

Przykładowo, jeżeli zechcemy obrabować bank po cichu i bez przemocy, będzie to trudne ale prawdopodobnie możliwe. Jeżeli zaś przyjdzie nam do głowy otworzyć ogień z broni maszynowej do wszystkich wokół, w tym niewinnych cywili – gra nas przed tym nie będzie próbowała powstrzymać. Choć wirtualne służby policyjne jak najbardziej. Atutem serii GTA jest też świetny scenariusz, często podnoszący w oryginalny i ciekawy sposób kontrowersyjne problemy, równie często będąc też satyrą na nowoczesne amerykańskie społeczeństwo.

Najważniejszą zaletą gier Grand Theft auto wydaje się jednak wspomniana wyżej swoboda działania. Wirtualne miasto Los Santos i sąsiadujące z nim tereny – a więc miejsce akcji gry – to ogromne, żyjące własnym życiem terytorium, w realistyczny sposób reagujące na nasze działania. By ukończyć grę trzeba przejść wątek fabularny, ale też nic nie stoi na przeszkodzie by pomiędzy kolejnymi misjami zająć się na własną rękę, na przykład, kradzieżą samochodów, rabunkiem czy nawet ukończeniem licencji pilota. Popularność GTA V podtrzymuje rozwijany i utrzymany do dziś GTA Online pozwalający na wspólną zabawę z żywymi graczami w ogromnej piaskownicy jaką jest Los Santos.

REKLAMA

GTA V to w mojej subiektywnej ocenie gra wybitna i warto mieć ją w swojej kolekcji. Choć przestrzegam, że gra ocieka brutalnością, przemocą i szeroko rozumianym brudem – co nie każdemu może odpowiadać, szczególnie rodzicom nieletnich graczy.

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj Spider's Web w Google News.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA