REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Już jest! GTA V zupełnie za darmo. I to w wersji Premium Edition

Jedna z najpopularniejszych i najlepszych gier ostatnich lat jest od dziś dostępna za darmo na platformie Epic Games Store. GTA V przeżyje swoją drugą młodość, choć i tak gra jest niezmiennie bardzo popularna.

14.05.2020
17:09
GTA V Premium Edition zupełnie za darmo. Już można pobierać i grać
REKLAMA
REKLAMA

Grand Theft Auto V, wedle wczorajszej nieoficjalnej zapowiedzi, jest już dostępny w Epic Games Store. Co więcej, nie jest to podstawowa wersja gry a ta najdroższa, określana jako Premium Edition. Znajdziemy w niej wszystkie elementy fabularne Grand Theft Auto V, stale ewoluujący świat Grand Theft Auto Online i wszystkie ulepszenia rozgrywki oraz dodatkową zawartość, w tym Skok na koniec świata, Dozbrojenie, Przemyt, Motocykliści i więcej.

W pakiecie znajduje się też Zestaw początkującego kryminalisty, który jest najszybszym sposobem, aby rozkręcić swoje przestępcze imperium za pomocą najciekawszej i najpopularniejszej zawartości w GTA Online, oraz 1 000 000 GTA$ do wydania w GTA Online. Zawartość zestawu wyceniona jest na ponad 10 000 000 GTA$.

Grand Theft Auto V za darmo na PC. Jak zdobyć grę?

 class="wp-image-352218"

Gra została udostępniona na platformie Epic Games Store. Jeżeli jeszcze z niej nie korzystamy, oznacza to konieczność pobrania aplikacji klienckiej z tego adresu, zainstalowanie jej na komputerze i założenie na platformie darmowego konta użytkownika.

Gra dostępna jest w sekcji sklepu. Z formalnego punktu widzenia nie jest nam ona dawana w prezencie, a musimy ją kupić. Z tą różnicą, że tymczasowo na najbliższe dni Epic Games Store zapewnia swoim użytkownikom na nią 100-procentowy rabat – czyli w efekcie kupujemy grę GTA V za 0 zł.

To wbrew pozorom dość ważne. Jeżeli w ten sposób kupimy grę, zostanie ona na stałe przypisana do naszego konta na Epic Games Store i będziemy mogli w nią zagrać kiedykolwiek, na dowolnym komputerze. Jeżeli nie dokonamy zakupu a promocja się zakończy – by zagrać, będziemy musieli kupić grę w standardowej cenie.

Grand Theft Auto V na PC – wymagania sprzętowe

 class="wp-image-292520"

Konwersje gier Rockstar Games na platformy PC wiązały się niestety z wieloma zgrzytami zębów. Produkcje tego studia od wielu lat są bardzo wymagające względem komputerowych podzespołów, irytując nieco tym faktem pecetowych graczy, mających świadomość, że gra śmiga na relatywnie słabych i tanich konsolach do gier. Na szczęście GTA V jest już produkcją dość leciwą – choć jej popularność nadal utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie za sprawą trybu GTA Online. A to oznacza, że już nie straszy tak bardzo wymaganiami sprzętowymi.

REKLAMA

Potrzebujemy więc komputera z 64-bitową wersją Windowsa 7 (lub nowszego), co najmniej procesora Core 2 Quad Q6600 lub Phenom 9850 (a najlepiej co najmniej Core i5 3470 lub X8 FX-8350), co najmniej 4 GB RAM (a najlepiej 8 GB RAM lub więcej), układu graficznego co najmniej GeForce 9800 GT lub Radeon HD 4870 (a najlepiej co najmniej GeForce GTX 660 lub Radeon HD 7870) i kartę dźwiękową zgodną z DirectX 10. Gra zajmie 65 GB miejsca w pamięci masowej komputera. Wymagana jest też łącznośc z Internetem.

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj Spider's Web w Google News.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA