REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Nauka

Elon Musk mówi: wznawiam produkcję Tesli. Możecie mnie aresztować

Elon Musk nie daje od siebie odpocząć. Szef Tesli poinformował właśnie, że wznawia pracę w swojej fabryce we Fremont w Kalifornii, łamiąc tym samym nakaz wstrzymania się od pracy.

12.05.2020
13:09
Elon Musk mówi: wznawiam produkcję Tesli. Możecie mnie aresztować
REKLAMA
REKLAMA

W jednym ze swoich najnowszych tweetów Musk poinformował, że będzie pracował na linii produkcyjnej razem z innymi pracownikami, a w razie gdyby w fabryce pojawiła się policja, to on chce być aresztowany za złamanie zakazu.

W trakcie weekendu Musk narzekał na zakaz nałożony w połowie marca przez władze hrabstwa Alameda w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się koronawirusa. Zgodnie z zakazem wszystkie firmy poza „kluczowymi” mają ograniczyć swoją działalność do minimum, np. do wypłacania pensji.

W sobotę Tesla złożyła w sądzie pozew przeciwko władzom Kalifornii, a Elon Musk poinformował, że przeniesie swoją fabrykę Tesli z Kalifornii do Teksasu. Fabryka we Fremont nie pracuje już od 23 marca.

Musk przekonuje, że obowiązujący nakaz wstrzymania się od pracy nie uniemożliwia Tesli produkcji. W poniedziałek gubernator Gavin Newsom poinformował, że owocne rozmowy z przedstawicielami hrabstwa oraz Tesli najprawdopodobniej umożliwią przywrócenie fabryki do pracy już od przyszłego tygodnia.

Scott Haggerty, przedstawiciel hrabstwa Alameda, poinformował, że był już bliski porozumienia umożliwiającego ponowne otwarcie fabryki od 18 maja, ale Musk w sobotę postanowił pozwać hrabstwo do sądu i wznowić produkcję aut, jednoznacznie łamiąc obowiązujący nakaz powstrzymania się od pracy.

Tesla z kolei wznowiła produkcję aut i poinformowała swoich pracowników, że mogą się przygotować na powrót do pracy. Przekazano im także informację, że alternatywnie mogą pozostać w domu, jeżeli obawiają się o swoje zdrowie, ale w tym celu muszą skorzystać z urlopu bezpłatnego.

Tesla przywraca produkcję

W poniedziałek po południu przedstawiciele hrabstwa Alameda poinformowali, że jeszcze tego samego dnia muszą otrzymać od Tesli szczegółowy plan działania, który pozwoli stworzyć protokół i harmonogram wznowienia prac.

Dzisiaj,  11 maja, dowiedzieliśmy się, że fabryka Tesli w Fremont wznowiła pracę w zakresie przekraczającym minimum operacji. Poinformowaliśmy przedstawicieli firmy, że muszą ograniczyć się tylko do minimum działalności do czasu ustalenia planu,  który można będzie wdrożyć zgodnie z lokalnym zakazem wprowadzonym przez władze sanitarne - informują przedstawiciele hrabstwa.

REKLAMA

Ciąg dalszy nastąpi. Zapewne.

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj Spider's Web w Google News.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA