REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Nauka

Elon Musk mówi: Facebook ssie!

Tym razem Elon Musk nie powiedział za dużo, ale i tak wystarczyło to, aby jego wypowiedź rozniosła się po mediach społecznościowych. Facebook ssie!

15.05.2020
19:32
Elon Musk mówi: Facebook ssie!
REKLAMA
REKLAMA

Takimi przynajmniej słowami szef Tesli i SpaceX zareagował na tweet Jerome'a Pesenti, szefa działu AI w Facebooku, który podważył wiedzę Muska na temat sztucznej inteligencji.

Pesenti, specjalista od AI Facebooku, skrytykował to, że Musk ostrzega wszystkich przed niebezpieczeństwem związanym z rozwojem ogólnej sztucznej inteligencji (AGI).

Wydaje mi się, że wielu ludzi w społeczności AI mogłoby to przyznać publicznie. Musk nie ma zielonego pojęcia o czym mówi, gdy mówi o AI. Nie ma takiego czegoś jak AGI i nawet nie zbliżyliśmy się do stworzenia czegokolwiek, co dorównałoby ludzkiej inteligencji. - napisał Pesenti na Twitterze.

Komentarz Pesentiego był pokłosiem materiału przygotowanego przez CNBC, w którym eksperci od sztucznej inteligencji bardzo ostrożnie podchodzili do komentarzy Elona Muska, przyznając, że jego zainteresowanie niebezpieczeństwem, jakie nam grozi ze strony AI, jest osobliwe i przesadzone. Naukowcy zachęcali widzów, aby z dużym dystansem podchodzić do tego, co mówi szef Tesli, bowiem całe środowisko specjalistów uważa jego uwagi za szkodliwe i niepotrzebne.

Musk i tak nie cierpi Facebooka

W lutym, szef Tesli zachęcał publicznie do usuwania swoich profili na Facebooku. Komentując tweet Sachy Barona Cohena, zdecydowanego krytyka Facebooka, użył hasztagu #DeleteFacebook, a zachęcony przez swoich fanów, skasował fanpage SpaceX na tym portalu.

Sądząc po wymianie zdań z Pesentim, można śmiało stwierdzić, że Musk dotychczas nie zmienił zdania co do Facebooka.

Co sądzi Musk o AI?

Będziemy zupełnie bezradni. Sztuczna inteligencja mocno nas wyprzedzi, pod każdym możliwym względem. Jestem tego pewien - mówił podczas konferencji World Artificial Intelligence Conference w Szanghaju. Wydaje mi się, że ludzie nie doceniają możliwości AI, a ona będzie znacznie mądrzejsza od najmądrzejszych ludzi.

W 2017 r. Musk był jeszcze bardziej zdecydowany w swoich osądach.

Sztuczna inteligencja stanowi fundamentalne zagrożenie dla istnienia ludzkiej cywilizacji. Mam do czynienia z najnowszymi osiągnięciami AI i wydaje mi się, że ludzie powinni się jej obawiać - dodawał.

Mimo to specjaliści z branży nie zgadzają się z miliarderem i uważają, że jego komentarze są niewłaściwe i niepotrzebnie sensacyjne. Pytanie, po czyjej stronie stoją zagorzali zwolennicy Muska, Tesli i SpaceX.

REKLAMA

Żartowałem, to pytanie nie wymaga odpowiedzi. Wyznawcy każdej religii zawsze i w 100 proc. wierzą swojemu mesjaszowi.

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj Spider's Web w Google News.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA