REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Tak powstawał Xbox One X Cyberpunk 2077 Edition. Opublikowano specjalne wideo

Współpraca Microsoftu i CD Projekt RED wyraźnie dobrze się układa. Ekipa odpowiedzialna za Xboxa zaprasza nas do przyjrzenia się bliżej jak powstawała specjalna, cyberpunkowa edycja Xboxa One X i jego kontrolera.

14.05.2020
21:42
cyberpunk 2077 xbox one x
REKLAMA
REKLAMA

Ta konsola będzie jedyna w swoim rodzaju. Chociażby dlatego, że w obrocie pojawi się jej raptem 45 tys. sztuk – można się więc spodziewać, że jej cena z drugiej ręki z czasem osiągać będzie absurdalne kwoty. A już niedługo pojawi się w sprzedaży: Xbox One X Cyberpunk 2077 Edition z dołączonym specjalnym gamepadem będzie dostępny do kupienia od czerwca.

Osobną kwestią jest subiektywna ocena jej urody. Prawdopodobnie nie każdemu spodoba się taka dość krzykliwa stylistyka. Subiektywnie preferuję prostotę we wzornictwie Xboxa One X (a Xboxa One S uważam za najładniejszą konsolę w historii, no ale to już tylko mój gust) – nie da się jednak ukryć, że cyberpunkowa wersja w bardzo umiejętny sposób nawiązuje do stylistyki samej gry.

Jak powstał Xbox One X Cyberpunk 2077 Edition? Microsoft opublikował wideo, w którym opowiada o współpracy z CD Projekt RED.

Materiał prowadzony jest przez Monique Chatterjee, która jest szefem działu wzornictwa w Xboksie. Pokazuje ona zarówno jak projektowano ostateczną wersję konsoli i jej gamepada, ale też – co nawet ciekawe – prezentuje projekty, które ostatecznie odrzucono jako zbyt kiepskie.

REKLAMA

Nie jest do końca jasne czy cyberpunkowy Xbox One X będzie do zdobycia w oficjalnej polskiej dystrybucji. Kolekcjonerów jednak prawdopodobnie mało to obchodzi – i tak mają już swoje sposoby na ściąganie tego rodzaju sprzętu z różnych krańców świata. Z pewnością sobie poradzą.

Microsoft i CD Projekt RED zawarli sojusz marketingowy, ale warto pamiętać, że sama gra pojawi się też na innych platformach – w tym konkurencyjnych. Cyberpunk 2077 pojawi się w sprzedaży 17 września w wersji na Xbox One (w tym z ulepszeniami dla Xbox One X), Xbox Series X, PlayStation 4 i PC. Prawdopodobnie – choć jeszcze nie zostało to zakomunikowane – gra doczeka się wersji również na PlayStation 5.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA