REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Media

Teorie spiskowe: za koronawirusa odpowiedzialne jest 5G

Czy w czasach koronawirusa powstały już jakieś teorie spiskowe? Oczywiście, i to już dawno temu. Teraz jednak, wraz z emisją w Wielkiej Brytanii nowego banknotu 20-funtowego, pojawiła się najnowsza.

03.04.2020
21:05
5g
REKLAMA
REKLAMA
 class="wp-image-1120705"

Świat miłośników teorii spiskowych nie znosi próżni. Jak jedna zaczyna się nudzić, staje się oklepana, pojawiają się nowe, a łatwowierni bardzo chętnie łapią haczyk i zaczynają je roznosić po sieci (niczym wirusy).

 class="wp-image-1120708"

Tak wygląda nowy brytyjski banknot o nominale 20 funtów. Zakładam, że tak jak ja, nie widzicie na nim nic nietypowego, a tym bardziej niepokojącego. No, może poza napisem SPECIMEN, który uniemożliwia wydrukowanie banknotu w liczbie odpowiedniej do potrzeb.

Przyjrzyj się uważniej

Jak działa jednak umysł miłośnika teorii spiskowych. A no tak, że spogląda na tylną stronę banknotu i na hologramie widzi wieżę z nadajnikiem sygnału 5G.

Mało? Wystarczy odchylić nieznacznie banknot i hologram - jak to hologram - zaczyna odbijać światło. Interpretacja miłośnika teorii spiskowej? Na hologramie przedstawiono jak sygnał rozchodzi się od nadajnika wpływając na wszystkich wokół.

Ale zaraz, zaraz... co to wszystko ma wspólnego z rozlewającą się po świecie pandemią koronawirusa? Spójrzcie nad hologram i wszystko stanie się jasne. Bezpośrednio nad hologramem znajduje się symbol przedstawiający koronawirusa, a przecież (według miłośników spisków) tam gdzie stoją nadajniki sieci 5G tam koronawirus sieje większe spustoszenie. (Oczywiście nie ma to nic wspólnego z tym, że najwięcej zachorowań jest w dużych metropoliach, hubach lotniczych, gdzie przypadkiem najpierw stawia się nowe nadajniki, testuje nowe rozwiązania).

Sami zresztą zobaczcie...

Oczywiście na banknocie nie ma ani wieży z nadajnikami 5G, ani symbolu koronawirusa. Tylna strona banknotu przedstawia autoportret Williama Turnera, angielskiego malarza znanego z romantycznych pejzaży. Swój autoportret Turner wykonał w 1799 r.

Nadajnik 5G okazuje się tutaj latarnią w Margate, gdzie Turner spędził dużą część swojego życia. Swoją drogą sama latarnia także pojawiała się na obrazach jego autorstwa.

 class="wp-image-1120798"

A co z koronawirusem z tajemniczą literką T w środku? To nic innego jak schemat schodów w galerii Tate Britain. Skąd pomysł na to, aby umieścić nagle schody z galerii na banknocie? Cóż, to właśnie w Tate Britain wisi... autoportret malarza znajdujący się obok.

 class="wp-image-1120801"

Do wyszukania tych informacji potrzebowałem trzech minut. Umysł miłośnika teorii spiskowej działa jednak inaczej. Jego mantrą jest samodzielne poszukiwanie odpowiedzi, przy jednoczesnym ignorowaniu jakichkolwiek źródeł wiedzy.

Zazwyczaj tacy ludzie są nieszkodliwi, ale takie budowanie niepewności np. wokół sieci 5G prowadzi do strachu i niechęci u osób, które gdzieś przypadkiem usłyszały takie bzdury.

Efekt?

W Birmingham ktoś właśnie podłożył ogień pod nadajnik, zakładając, że to nadajnik sygnału 5G...

Przykład z banknotem jest jednak tylko najnowszą wersją spisku łączącego koronawirusa z sieciami 5G. Wiedziony ciekawością (która wiedzie tylko na manowce) dotarłem do innych specjalistów mówiących "jak jest".

Według Stowarzyszenia Klub Inteligencji Polskiej (o ironio!) koronawirus jest tylko przykrywką dla użycia technologii 5G, która sama wywołuje przypisywane wirusowi objawy, związane z brakiem tlenu.

Przeciętny wielbiciel takich treści szybko dzieli się swoją wiedzą z innymi, okupując fanpejdże zajmujące się popularyzacją wiedzy naukowej.

 class="wp-image-1120972"

Okazuje się nawet, że niektórzy wykonali jeden krok do przodu i odkryli... ideologię koronawirusa.

REKLAMA

Pośmialiśmy się wszyscy, ale tak na serio: nawet z ciekawości nie zaglądajcie na takie profile, bo świadomość tego jak wiele bezdennej głupoty krąży po sieci może naprawdę was zestresować i przybić, a to w przeciwieństwie do sieci 5G może doprowadzić do obniżenia waszej odporności i zwiększenia podatności na wirusy.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA