REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

ROG Zephyrus Duo 15 to niesamowity laptop dla graczy z dwoma wyświetlaczami

Mamy co prawda dopiero kwiecień, ale szczerze wątpię by pojawił się godny dla Zephyrusa Duo 15 konkurent w kategorii najbardziej odjechany notebook dla graczy roku 2020. Zakochałem się w tej poczwarze od pierwszego wejrzenia.

02.04.2020
20:32
ROG Zephyrus Duo 15
REKLAMA
REKLAMA

Jednym z pierwszych producentów komputerów, jaki wykorzysta najnowsze układy Core H 10. generacji, jest Asus. Jego nowe komputery z linii ROG cechują się bardzo wysoką wydajnością i ponoć wyjątkowo cichym i skutecznym chłodzeniem. Jest jednak jeden komputer, który wyróżnia się w tej tej linii. W sumie to w całej ofercie Asusa. A w zasadzie to ogólnie na rynku notebooków dla graczy. Okej, po prostu notebooków.

Ale najpierw specyfikacja. Asus ROG Zephyrus Duo 15 powinien poradzić sobie z każdą grą w ustawieniach Ultra.

Komputer będzie dostępny w wersji z procesorem Core i9-10980HK lub Core i7-10875H. Towarzyszyć mu może układ graficzny RTX Super – maksymalnie do RTX 2080 Super. Pamięć operacyjna tego gamingowego monstrum to 16 GB DDR4 RAM 3200 MHz, z możliwością rozszerzenia o kolejne 32 GB przez slot SODIMM. Specyfikację uzupełnia pamięć masowa: w komputerze znajdują się dwa sloty NVMe PCIe na pamięci SSD do 1 TB każda.

ROG Zephyrus Duo 15 class="wp-image-1120060"

To oznacza, że w przewidywalnej przyszłości będzie dość trudno znaleźć grę wideo, która sobie na tym komputerze nie poradzi lub która będzie wymagać istotnego obniżenia szczegółowości oprawy graficznej, by zachować płynność animacji. Prawdopodobnie dopiero mechanizm śledzenia promieni sprawi, że Zephyrus Duo 15 wpadnie w lekką zadyszkę – na co pewnie pomoże obniżenie rozdzielczości do HD.

To jednak nie imponująca specyfikacja wyróżnia Zephyrusa Duo 15 z tłumu. To gamingowy laptop z dwoma wyświetlaczami.

Nowy komputer z linii ROG wykorzystuje konstrukcję, którą mieliśmy już przyjemność (ogromną!) testować w modelu ZenBook Duo. Główny wyświetlacz laptopa to 15,6-calowa jednostka w dwóch wersjach: 60-hercowej 4K z pełnym pokryciem palety Adobe RGB lub 300-hercowej Full HD z pełnym pokryciem palety sRGB.

ROG Zephyrus Duo 15 class="wp-image-1120063"

Drugi wyświetlacz otwiera się z podstawy laptopa, znajdując się bezpośrednio nad klawiaturą. To 14,1-calowa, 60-hercowa jednostka pracująca w rozdzielczości 3840 x 1100 pikseli. Ma on zapewniać graczom dodatkowe i przydatne informacje, takie jak czat w grze Dying Light 2, aktualizowane na żywo statystyki z League of Legends czy Fortnite’a czy też podgląd informacji z aplikacji do streamowania na żywo rozgrywki.

REKLAMA

Całość wyposażenia uzupełniają łączność Wi-Fi 6 i Bluetooth 5.0, złącze USB-C 3.2 Gen 2 z zasilaniem do 65 W, dwa złącza USB-A 3.2 Gen 1, jedno złącze USB-A 3.2 Gen 2, Ethernet, HDMI 2.0b i audio jack. Akumulator komputera ma pojemność 90 Wh.

Omawiane cudo ma trafić do sprzedaży w przyszłym miesiącu. Jego cena nie jest jeszcze znana.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA