Gry  / Artykuł

Robert Lewandowski zostanie bohaterem gry. Mobilnej karcianki science-fiction

Serio. 

We wrześniu bieżącego roku ma zadebiutować na antenie TVN, Siódemki i Playera serial animowany dla dzieci pod tytułem Kosmiczny wykop. To właśnie na jego podstawie zostanie stworzona gra mobilna, a za jej stworzenie odpowiedzialne ma być studio Mousetrap Games.

Gwiazdą „Kosmicznego wykopu” jest animowany Robert Lewandowski.

Animacja, na podstawie której stworzona zostanie gra, jest przeznaczona dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat. Opowiada ona o kosmicznych przygodach drużyny utalentowanych piłkarsko dzieciaków, dowodzonych przez Roberta Lewandowskiego. Zespół nie mierzy się jednak z takimi przeciwnikami jak angielski Arsenal, hiszpańska Barcelona czy nawet bardziej swojska Legia, ale z drużynami reprezentantów innych planet. Drużyna bierze bowiem udział w międzyplanetarnych rozgrywkach Galaktycznej Ligii.

Gra ma być dopełnieniem serialu, który zadebiutuje wraz z początkiem roku szkolnego.

W dzisiejszych czasach, aby osiągnąć sukces komercyjny, potrzebujemy być obecni z produkcją „Kosmiczny wykop” w codzienności widzów. Wiele dzieci ma swój smartfon, lub dostęp do tabletu rodziców, więc gra mobilna jest na to wspaniałym sposobem — tłumaczy Paweł Pewny, producent serialu

Na razie firmy są jeszcze na etapie porozumiewania się w sprawie szczegółów, które zostaną zawarte w umowie. Jak zastrzega Mousetrap Games, do tej pory podpisany został tylko term sheet, który ma ułatwić trwające negocjacje.

Na tym etapie mogę zdradzić tylko to, że wspólnie z producentami serialu zdecydowaliśmy się na grę karcianą. Wierzę, że taktyczna rozgrywka odda ducha piłkarskiego meczu i pozwoli graczowi poczuć się niczym prawdziwy trener galaktycznej drużyny piłkarskiej. Gracze będą mogli kolekcjonować karty piłkarzy o unikalnych zdolnościach, aby następnie wymyślać niebanalne strategie. Liczba możliwości jest niemal nieskończona – mówi Edward Mężyk, prezes Mousetrap Games.

Mam tylko nadzieję, że kart nie będzie trzeba zdobywać, kupując paczki z losową zawartością.

Jeśli wszystko pójdzie dobrze, gra na urządzenia mobilne zostanie wydana do końca tego roku.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst