REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Robert Lewandowski zostanie bohaterem gry. Mobilnej karcianki science-fiction

Serio. 

30.04.2020
15:26
Robert Lewandowski gra mobilna
REKLAMA
REKLAMA

We wrześniu bieżącego roku ma zadebiutować na antenie TVN, Siódemki i Playera serial animowany dla dzieci pod tytułem Kosmiczny wykop. To właśnie na jego podstawie zostanie stworzona gra mobilna, a za jej stworzenie odpowiedzialne ma być studio Mousetrap Games.

Gwiazdą „Kosmicznego wykopu” jest animowany Robert Lewandowski.

Animacja, na podstawie której stworzona zostanie gra, jest przeznaczona dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat. Opowiada ona o kosmicznych przygodach drużyny utalentowanych piłkarsko dzieciaków, dowodzonych przez Roberta Lewandowskiego. Zespół nie mierzy się jednak z takimi przeciwnikami jak angielski Arsenal, hiszpańska Barcelona czy nawet bardziej swojska Legia, ale z drużynami reprezentantów innych planet. Drużyna bierze bowiem udział w międzyplanetarnych rozgrywkach Galaktycznej Ligii.

Gra ma być dopełnieniem serialu, który zadebiutuje wraz z początkiem roku szkolnego.

W dzisiejszych czasach, aby osiągnąć sukces komercyjny, potrzebujemy być obecni z produkcją „Kosmiczny wykop” w codzienności widzów. Wiele dzieci ma swój smartfon, lub dostęp do tabletu rodziców, więc gra mobilna jest na to wspaniałym sposobem — tłumaczy Paweł Pewny, producent serialu

Na razie firmy są jeszcze na etapie porozumiewania się w sprawie szczegółów, które zostaną zawarte w umowie. Jak zastrzega Mousetrap Games, do tej pory podpisany został tylko term sheet, który ma ułatwić trwające negocjacje.

Na tym etapie mogę zdradzić tylko to, że wspólnie z producentami serialu zdecydowaliśmy się na grę karcianą. Wierzę, że taktyczna rozgrywka odda ducha piłkarskiego meczu i pozwoli graczowi poczuć się niczym prawdziwy trener galaktycznej drużyny piłkarskiej. Gracze będą mogli kolekcjonować karty piłkarzy o unikalnych zdolnościach, aby następnie wymyślać niebanalne strategie. Liczba możliwości jest niemal nieskończona – mówi Edward Mężyk, prezes Mousetrap Games.

REKLAMA

Mam tylko nadzieję, że kart nie będzie trzeba zdobywać, kupując paczki z losową zawartością.

Jeśli wszystko pójdzie dobrze, gra na urządzenia mobilne zostanie wydana do końca tego roku.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA