Sprzęt  / Felieton

Odważny ruch. Ludzie zamknięci w domach, a Realme rozpoczyna szturm polskiego rynku. Od jutra w RTV Euro AGD

Realme nie przestraszyło się koronawirusa. Pomimo panującej pandemii startuje ze sprzedażą smartfonów w Polsce i to od razu w sieci sklepów RTV Euro AGD.

Wiele firm produkujących smartfony rodem z Chin, które osiągają sukcesy w ujęciu globalnym, rozgościło się już na polskim rynku. Co prawda nie obyło się w zeszłym roku bez pewnych zawirowań, bo np. pozycja Huaweia podupadła wszędzie, gdy przedsiębiorstwo otrzymało bana na robienie interesów z amerykańskimi partnerami, ale pozostali gracze starają się wypełnić tę lukę.

Widać to dobrze w naszym kraju, gdzie już od lat ogromnym zainteresowaniem wśród klientów cieszy się Xiaomi. Nieco ponad rok temu, a dokładniej na początku 2019 r. zadebiutowały u nas również smartfony Oppo. Z kolei na marzec 2020 r. zaplanowano wejście do naszego kraju młodej marki Realme, ale trwająca pandemia koronawirusa popsuła tej chińskiej firmie nieco szyki.

Mimo to Realme nie rezygnuje z debiutu w naszym kraju, a pierwsze telefony lada moment trafią do sprzedaży.

Nie da się ukryć, że pandemia to nie jest optymalny moment na debiut nowego brandu — sklepy z elektroniką są zamknięte, a sprzedaż smartfonów w ujęciu globalnym w ostatnim czasie wyhamowała. Realme walkę o klienta, która jest trudna jak nigdy dotąd, musi w całości przenieść do sieci, w której konkurenci, i to nie tylko ci z Państwa Środka, są obecni już od dawna.

Nie można jednak spisywać Realme na starty na starcie. To fakt, że pandemia wpływa negatywnie na sprzedaż, ale dotyka to każdego. Budowanie świadomości zupełnie nowej marki ta sytuacja może paradoksalnie ułatwić. Konkurencja została odcięta od swoich stacjonarnych kanałów sprzedaży i promocji, a nowy gracz na naszym rynku pozyskał w dodatku istotnego partnera.

Realme w RTV Euro AGD

RTV Euro AGD to jedna z większych sieci sprzedaży w naszym kraju. Oprócz licznych salonów w centrach handlowych i nie tylko sprzedaje produkty również przez internet. Firma pochwaliła się dzisiaj nawiązaniem porozumienia z polskim oddziałem marki Realme, na mocy którego do jej oferty dołączą zupełnie nowe urządzenia, w tym smartfony takie jak Realme 6 i Realme C3.

Obecność produktów marki Realme w tych sklepach to sygnał, że warto będzie się im przyjrzeć. Warto bowiem wiedzieć, że RTV Euro AGD nie sprzedaje wszystkich urządzeń, jak leci. Aby sprzęty trafiły do oferty, ich producent musi przejść pozytywną weryfikację. Przedstawiciele sieci zwracają uwagę nie tylko na jakość samych urządzeń, ale również na wsparcie serwisowe itp.

Sprzedaż smartfonów marki Realme w RTV Euro AGD rusza już jutro, czyli 2 kwietnia 2020 r. o godz. 10:00.

Przedstawiciele sieci RTV Euro AGD podkreślają, że działania firmy Realme obserwowali już od pewnego czasu i uznali, że sprzęty tej firmy będą odpowiednie, jeśli wziąć pod uwagę potrzeby polskich klientów. Ich największymi zaletami mają być atrakcyjny design oraz wysoka wydajność w danej półce cenowej. Chwalone są też aparaty i czas pracy na jednym ładowaniu.

Czy tak będzie faktycznie, przekonamy się niebawem, a na łamach Spider’s Web możecie spodziewać się w niedługim czasie recenzji sprzętów sygnowanych logo Realme. Można być jednak dobrej myśli, bo firma odnosi sukcesy na rynku globalnym, a chociaż powstała dopiero niecałe dwa lata temu, to w 2019 r. raportowała sprzedaż na poziomie 25 mln szt. przy wzroście na poziomie 808 proc. r./r.

Warto też pamiętać, że Realme to nie tylko smartfony.

Chińska firma debiutuje na naszym rynku jako producent smartfonów, ale w jej ofercie lada moment znajdą się również inne sprzęty. W tym roku mają pojawić się pierwsze produkty z segmentu nazywanego przez producenta AIoT, który łączy AI (Sztuczną Inteligencję) i IoT (Internet rzeczy).

To jednak na razie pieśń przyszłości, a potencjał sprzedaży innych urządzeń będzie uzależniony od tego, jak firma poradzi sobie w segmencie telefonów komórkowych. Na ten moment Realme odnosi sukcesy głównie na rynkach azjatyckich, a w Indiach producent osiągnął czwarte miejsce. Do sukcesów na tamtym rynku należy zaliczyć również sprzedanie w zaledwie trzy dni od debiutu aż miliona smartfonów.

Nie wiadomo jednak, czy firmie uda powtórzyć ten sukces na całym Starym Kontynencie. Co prawda marka świętuje już pierwsze sukcesy w Europie i trafiła m.in. na piąte miejsce w listopadzie 2019 r. w Hiszpanii, ale sytuacja się ostatnio diametralnie zmieniła.

Z pewnością jednak widać tu potencjał, zwłaszcza w kontekście wysokich cen ostatnich topowych telefonów Xiaomi i problemów Huaweia. Zwłaszcza w tym kontekście będziemy się poczynaniom Realme w naszym kraju się z pewnością bacznie przyglądać.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst