REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Biznes

Polsat ufundował aż 200 tys. testów na koronawirusa

Zygmunt Solorz i Grupa Polsat wydali aż 16 mln zł na testy koronawirusa wraz z niezbędną aparaturą laboratoryjną. Zostaną przekazane Ministerstwu Zdrowia jako nieoceniona pomoc w walce z epidemią.

30.04.2020
21:30
Polsat ufundował aż 200 tys. testów na koronawirusa
REKLAMA
REKLAMA

200 tys. testów genetycznych potwierdzających obecność koronawirusa, używanych przez wszystkie laboratoria wykonujące badania urzędowe dla Ministerstwa Zdrowia, zostanie przekazane Polakom w prezencie od Grupy Polsat i jej prezesa. Wraz z testami zostało zakupionych osiem zestawów urządzeń diagnostycznych (termocyklerów) i systemów do automatycznej ekstrakcji wraz z testami genetycznymi i wszystkimi materiałami zużywalnymi potrzebnymi do przeprowadzenia badań potwierdzających. Są to kompletne zestawy diagnostyczne.

Wszystkie testy i urządzenia do ich odczytu zostaną przekazane na rzecz społeczeństwa dzięki zaangażowaniu ministra Sławomira Gadomskiego z Ministerstwa Zdrowia, konsultacji profesora Andrzeja Horbana, krajowego konsultanta w dziedzinie chorób zakaźnych oraz dzięki prezesowi Sławomirowi Gnalickiemu z firmy Argenta, dostawcy testów i urządzeń.

Do dzisiaj w Polsce wykonano około 340 tys. testów na koronawirusa. Wsparcie Grupy Polsat to ogromna pomoc.

Dodatkowe 200 tysięcy testów wraz z aparaturą diagnostyczną, czyli m.in. ośmioma kompletami urządzeń do diagnostyki pomoże zwiększyć możliwości wykonywania badań w Polsce w kierunku wykrywania koronawirusa.

REKLAMA

Pracowałem nad tym od kilku tygodni. Cieszę się, że wreszcie rozpoczęły się dostawy testów i urządzeń. Wiem, że obecnie następuje stopniowe „odmrażanie” gospodarki i powrót do codziennego, normalnego życia. Wciąż jednak musimy pamiętać, że epidemia jest z nami i wśród nas. Dlatego tak ważne jest zachowywanie środków i zasad bezpieczeństwa, ale jednocześnie testowanie – szybkie i masowe. Im szybciej i im więcej zakażonych osób uda się odnaleźć wśród nas, tym lepiej dla nas wszystkich – cytuje słowa prezesa Zygmunta Solorza nadesłana nam informacja prasowa.

Testowaniem oraz diagnostyką zajmą się laboratoria wskazane przez Ministerstwo Zdrowia. To nie pierwsza pomoc ze strony Polsatu. Grupa do tej pory przekazała 2,2 tys. tabletów z dostępem do Internetu najbardziej potrzebującym dzieciom. Zebrała też 3 mln zł z wpływów reklamowych i przekazała instytucjom zaangażowanym w walkę z epidemią. Dodatkowo przekazała 2 mln zł z środków własnych na zakup najpotrzebniejszego sprzętu dla służby zdrowia a także podjęła się wielu innych działań.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA