REKLAMA

Play uruchomił właśnie nadajnik, który wyglada jak drzewo. LTE fioletowych w 2470 miejscowościach

Pomimo trwającej pandemii koronawirusa Play nie przestaje rozwijać swojej sieci. Sieć uruchomiła kolejne stacje bazowe, w tym jedną przypominającą drzewo.

07.04.2020 14.15
play lte zasieg stacja bazowa drzewo sosna
REKLAMA
REKLAMA

W marcu wybuchła na całym świecie pandemia koronawirusa, co utrudniło pracę operatorom telefonii komórkowej. Ze względu na przejście wszystkich uczniów w kraju w tryb nauki zdalnej oraz wysłanie wielu pracowników na home office istniejące już stacje bazowe operatorów są coraz bardziej obciążone. W dodatku rozbudowywanie sieci stało się właśnie znacznie utrudnione.

Mimo to Play się nie poddaje i w marcu objął zasięgiem LTE kolejne lokalizacje.

W ubiegłym miesiącu LTE od Play dotarło do kolejnych lokalizacji. Na liście znalazły się takie miejscowości powyżej 1 tys. mieszkańców jak Cieszyn, Czaniec i Krupski Młyn w województwie Śląskim, Lutomia Dolna i Górna w Dolnośląskim, Pstrągowa w Podkarpackim, Trzeszczany Pierwsze w Lubelskim.

LTE od sieci Play dociera tym samym do 2470 takich miejscowości, w tym 391 miast powyżej 10 tys. mieszkańców.

Operator poprawił też zasięg w wielu innych miejscach. LTE Ultra dotarło do miejscowości Lubniewice, Klimkówka, Zawada, Tereszpol-Zaorenda, Chodel, Otyń i Milanów w województwie Lubelskim, do Klimkówki w Podkarpackim oraz do Gronowa w Kujawsko-Pomorskim. Również i w tym przypadku mowa o lokalizacjach liczących sobie powyżej 1. tys. mieszkańców.

Agregacja pasma i zasięg LTE Ultra od Play obejmuje tym samym 1911 miejscowości i 384 miasta.

Powody do zadowolenia mają przede wszystkim mieszkańcy Cieszyna oraz osoby odwiedzający Roztoczański Park Narodowy.

Do tej pory Cieszynianie oraz osoby odwiedzające to miasto nie mogły się cieszyć zasięgiem sieci LTE w Play, bo budowa stacji bazowej tego operatora była tam blokowana. Władze miasta bardzo długo nie chciały się zgodzić na postawienie masztu niedaleko Wzgórza Zamkowego, ale sieci wreszcie udało się to zrobić.

REKLAMA
sosna-play-roztocze class="wp-image-1062084"
źródło: telepolis.pl

Ruszył też wreszcie nietypowy maszt, który operator postawił już pod koniec zeszłego roku w Parku Narodowym na Roztoczu. Ponieważ typowa stacja bazowa by tam zupełnie nie pasowała, Play wpadł na pomysł, by przypominała ona… sosnę. Sztuczne drzewo stanęło na Górze Marchwianego. Ma wysokość 51,3 metra.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA