REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Operatorzy

T-Mobile i Microsoft pomogą nauczycielom w zdalnej edukacji

Polscy operatorzy telefonii komórkowej oraz firmy z segmentu IT chcą wspierać obywateli w walce z koronawirusem. T-Mobile wraz z Microsoftem i Operatorem Chmury Krajowej ułatwi zdalne nauczanie wszystkim szkołom i uczelniom wyższym.

02.04.2020
12:39
t-mobile microsoft office 365 teams dla edukacji operator chmury krajowej nauka zdalna
REKLAMA

Ze względu na trwającą pandemię wiele osób rozpoczęło pracę zdalną. Szkoły i uczelnie zostały natomiast zamknięte na głucho i pozostaną takie najpewniej aż do końca roku szkolnego i akademickiego. Uczniowie i studenci kontynuują naukę w swoich domach, ale jest to ogromnym wyzwaniem zarówno dla kadry dydaktycznej, jak i dla infrastruktury internetowej.

REKLAMA

Operatorzy telefonii komórkowej, dostawcy internetu mobilnego i stacjonarnego oraz wiele innych firm chce nam teraz nieco ulżyć w tym trudnym czasie. Pojawiają się też coraz lepsze pomysły. Po obniżeniu jakości streamingu, darmowych paczkach gigabajtów w sieciach mobilnych oraz nielimitowanym transferze dla systemów e-learningu przyszła kolej na kolejny krok.

T-Mobile zapewni bezpłatny dostęp do skonfigurowanej platformy zdalnego nauczania dla wszystkich szkół i uczelni w Polsce.

Operator przygotowuje nowy projekt, który wesprze w prowadzeniu zajęć przez internet każdego nauczyciela i wykładowcę. Telekom wraz z Microsoftem oraz Operatorem Chmury Krajowej dostrzegł „ogromne zapotrzebowanie szkół, uczelni i edukatorów na narzędzia do nauczania zdalnego, konkretną techniczną wiedzę oraz scenariusze prowadzenia zajęć online”.

Przedstawiciele tych trzech firm postanowili wesprzeć placówki edukacyjne i dydaktyków na kilka różnych sposobów. Zdają sobie bowiem sprawę, że wdrożenie platform takich jak np. Offic 365 i Microsoft Teams oraz udostępnienie nauczycielom i wykładowcom za darmo niezbędnych narzędzi to nadal za mało, by przejść w całości na nauczanie zdalne w całym kraju.

Oprogramowanie trzeba w końcu umieć wykorzystać.

Nie wszyscy nauczyciele byli gotowi na to, by z dnia na dzień prowadzić zajęcia wyłącznie online. Niektórym z nich brakuje wiedzy, kompetencji oraz doświadczenia. T-Mobile wraz z partnerami chce pomóc w szkoleniu nauczycieli i wykładowców „w kwestiach obsługi technicznej oraz wsparcia tzw. kompetencji miękkich z zakresu nauki za pomocą technologii”.

Firmy wspólnie uruchamiają pomoc w postaci aktywacji modelu zdalnego nauczania, dostępu do narzędzi oraz merytorycznych materiałów szkoleniowych dla wszystkich instytucji edukacyjnych w kraju — możemy przeczytać w informacji prasowej T-Mobile

Operator podkreśla, że za niewiele ponad miesiąc mają odbyć się planowo egzaminy maturalne, więc każdy dzień nauki jest teraz na wagę złota. Problem w tym, że jak przyznają nauczyciele, „pobudzenie aktywności ucznia w trakcie lekcji online jest zdecydowanie największym wyzwaniem” a przed kadrą stają zupełnie nowe wyzwania.

Nauka zdalna - jak się do tego zabrać?

To właśnie dlatego T-Mobile, Microsoft i Operator Chmury Krajowej chcą przekazać nauczycielom nie tylko darmowe narzędzia, ale także materiały szkoleniowe, wsparcie merytoryczne i konkretne przykłady i scenariusze zastosowań. Aby z nich skorzystać, należy wypełnić formularz na przygotowanej w tym celu stronie internetowej.

REKLAMA

Z jej poziomu można zgłosić zapotrzebowanie na bezpłatny pakiet Microsoft Office 365 A1. W formularzu należy podać nazwę szkoły, jej adres i stronę www oraz imię, nazwisko, numer telefonu i adres e-mail osoby kontaktowej. Po przesłaniu zgłoszenia należy czekać na kontakt ze strony organizatora akcji Przyjazna Szkoła Zdalna.

W międzyczasie nauczyciele i wykładowcy mogą zapoznać się z materiałami szkoleniowymi lub wziąć udział w kursach online, które pomogą w wykorzystaniu oprogramowania Microsoft Office 365 dla Edukacji. Oprócz tego T-Mobile przygotował sekcję poradnikową, w której wymieniono tzw. dobre praktyki nauki zdalnej.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA