REKLAMA

Robisz zdjęcie, a aplikacja rozwiąże za ciebie równanie. Obiektyw Google nauczy się matematyki

29.04.2020 11.40
Pomoc z zadaniami z matematyki w Google Lens
REKLAMA

Radujcie wszyscy ci, którzy najchętniej obalilibyście panowanie pięknej królowej nauk. Wiele wskazuje na to, że Google pracuje nad wprowadzeniem do swojego Obiektywu szybkiego rozwiązywania równań. 

REKLAMA

9to5google regularnie analizuje wgrywane do Sklepu Google'a wersje beta aplikacji i rozkłada je na czynniki pierwsze. Dzięki temu dziennikarze portalu zauważyli świeże ślady nowej funkcji. Jeśli wejdzie ona w życie, będziemy mogli skorzystać z pomocy Obiektywu Google przy rozwiązywaniu zbyt skomplikowanych dla nas zadań matematycznych.

Obiektyw Google nauczy się matematyki.

Obiektyw Google jest swego rodzaju obrazową wyszukiwarką, której pokazujemy jakiś przedmiot, zamiast wpisywać do niej hasło. W wielu wypadkach to szalenie wygodne rozwiązanie.

W restauracji za granicą możemy zeskanować menu, żeby zobaczyć jego tłumaczenie. Na spacerze w lesie lub w parku możemy nakierować Obiektyw na ciekawą roślinę, by dowiedzieć się o niej czegoś więcej. W mieszkaniu znajomych (gdy znów będziemy mogli ich odwiedzać) możemy ukradkiem nakierować aplikację na fotel, który tak bardzo nam się podoba, i dowiedzieć się, gdzie kupić taki sam, a potem wmawiać wszystkim, że zamówiliśmy go już dawno temu i wszelkie podobieństwo między meblami jest przypadkowe.

Niebawem do listy tych praktycznych zastosowań może dojść rozwiązywanie zadań matematycznych.

Obecnie, jeśli nakierujemy Obiektyw Google na zapis zadania z matematyki, jedyne, w czym aplikacja może nam pomóc, to znalezienie podobnych zdjęć w sieci i skopiowanie zapisków z nich.

Nowe dane znalezione w aplikacji sugerują jednak, że niebawem będzie to tylko wierzchołek matematycznych możliwości aplikacji. Pierwszy sugeruje proste podanie samego wyniku działania, drugi, znacznie ciekawszy, obiecuje ujawnienie tajemnicy tego, jak do wyniku można dojść samodzielnie.

Nowa opcja z pewnością przydałaby się przede wszystkim licealistom i studentom, którzy czasami czują się nieco zagubieni w pięknym, acz trudnym czasami do ogarnięcia intelektem, świecie matematyki.

REKLAMA

Takie rozszerzenie funkcji Obiektywu jest tym bardziej prawdopodobne, że Google kupił w zeszłym roku Socratic. Aplikacja ta przeznaczona była właśnie dla męczących się nad zadaniami z matematyki licealistów i studentów. Dzięki niej można zeskanować problem, nad którym się głowimy, i nie tylko uzyskać jego rozwiązanie, ale także właśnie wyjaśnienie, jak do tego rozwiązania można samodzielnie dojść.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA