REKLAMA

Wyszukiwanie w Grafice Google od dziś będzie dużo prostsze. Obiektyw Google już dostępny dla wszystkich

Obiektyw Google od dziś jest dostępny w Polsce. To nowa funkcja, która potrafi analizować zdjęcia i wyszukiwać konkretne elementy, które na nich znajdzie.

25.07.2019 12.42
obiektyw google google lens
REKLAMA
REKLAMA

Od jakiegoś czasu wyszukiwanie zdjęć w Grafice Google było dość mocno utrudnione. Do niedawna można było wyszukać zdjęcie, a później wybrać opcję „szukaj podobnych obrazów”. Wielokrotnie korzystałem z tej funkcji, ale nie jest już ona oficjalnie wspierana. Nadal możemy jednak wyszukiwać na podstawie zdjęcia, które zaimportujemy do wyszukiwarki.

Jeśli tobie również brakowało wyszukiwania podobnych obrazów, teraz Google ma coś dla ciebie. Obiektyw Google to nowsza, znacznie doskonalsza wersja wyszukiwarki.

Teraz wyszukiwarka Google Grafika wchodzi na nowy poziom wraz z Obiektywem Google.

Obiektyw Google to nowa funkcja dostępna w mobilnej wersji wyszukiwarki Google Grafika, a także w aplikacji Google. Obiektyw potrafi wyszukiwać obiekty znajdujące się na zdjęciach.

Jak to działa w praktyce? Załóżmy, że szukamy inspiracji do wystroju salonu i szukamy w Grafice Google przykładowych wystrojów. Trafiamy na zdjęcie, na którym spodobał nam się stolik kawowy. Możemy teraz wybrać nowy przycisk „Obiektyw Google”, a następnie zaznaczyć na zdjęciu stolik, który nam się podoba. Google podsunie nam wyniki wyszukiwania bazujące wyłącznie na wybranym stoliku. Dzięki temu nawet nie znając nazwy ani producenta mebla, od razu możemy poznać więcej informacji na jego temat.

Nowa funkcja ułatwi m.in. robienie zakupów i wyszukiwanie konkretnych obiektów na zdjęciach.

Obiektyw Google domyślnie sam wybiera element ze zdjęcia, na którym się skupi, ale możemy zmienić obiekt zainteresować. W niektórych przypadkach Google sam rozpoznaje obiekty i podpowiada, co można wyszukać. W innych wypadkach sami musimy narysować ramkę wokół obiektu, który nas zainteresował.

REKLAMA

System nie jest idealny i nie zawsze radzi sobie dobrze z rozpoznawaniem elementów na zdjęciach. Z biegiem czasu będzie jednak działał coraz lepiej.

Nowość została właśnie wdrożona globalnie, w tym również w Polsce. Jako że Obiektyw Google działa bezpośrednio w przeglądarce, można go uruchomić na każdym urządzeniu mobilnym, zarówno na tym z Androidem, jak i z iOS. Niczego nie trzeba aktualizować, nowość po prostu powinna być widoczna u każdego użytkownika. Obiektyw na razie nie zostanie wprowadzony do wyszukiwarki desktopowej.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA