REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Nintendo Switch Pro z dwoma ekranami i Tegrą X1+ - pierwsze przecieki z kodu systemu

Wczorajsza aktualizacja oprogramowania dla konsoli Nintendo Switch przyniosła coś więcej niż tylko możliwości zmiany układu przycisków i transferu gier. W kodzie oprogramowania 10.0.0 znaleziono informacje odnoszące się do spekulowanej platformy Nintendo Switch Pro.

15.04.2020
20:23
Nintendo Switch Pro z dwoma ekranami i układem Tegra X1+
REKLAMA
REKLAMA

Już od roku źródła zbliżone do Nintendo informowały, iż japońska firma ma w planach wydanie dwóch nowych wersji Switcha. Pierwsza będzie tańsza, druga droższa i wydajniejsza. Ekonomiczny Nintendo Switch Lite jest już faktem, za to urządzenie potocznie nazywane Switchem Pro wciąż nie ujrzało światła dziennego. Czekając na oficjalną zapowiedź tego produktu, fani Nintendo odkryli pierwsze poszlaki wskazujące na nowe urządzenie.

Nintendo Switch Pro zostawił po sobie ślad w najnowszej aktualizacji oprogramowania 10.0.0.

Mike Heskin - internauta zajmujący się przeszukiwaniem linijek kodu w poszukiwaniu ciekawych doniesień - odnalazł interesujące informacje w najnowszej aktualizacji SwitchOS. Oprogramowanie z numerem 10.0.0 jest pierwszym, które wprowadza wstępne, częściowe wsparcie dla kompletnie nowego urządzenia, tymczasowo nazwanego nx-abcd. Warto przypomnieć, że NX to robocza nazwa Switcha.

Nowe urządzenie w portfolio Nintendo sugerują także profile działania DRAM. Na pięć nowych profili, aż trzy odnoszą się do nieznanego wcześniej hardware’u. Raczej nie mamy więc do czynienia z przypadkiem. Heskin znalazł dowód na to, że Nintendo pracuje przy nowym urządzeniu.

Nintendo Switch Pro… z dwoma ekranami?

 class="wp-image-1127512"

Najciekawszą, raczej nieoczekiwaną informacją znajdującą się w kodzie aktualizacji jest wzmianka o drugim wyświetlaczu zarezerwowanym wyłącznie dla nowego modelu. Czy to oznacza, że Nintendo Switch Pro będzie działał podobnie jak konsole 3DS oraz 2DS? Drugi ekran może służyć do wyświetlania dodatkowych informacji takich jak mapa, ekwipunek czy dziennik zadań.

Gdy pierwszy raz przeczytałem o drugim ekranie, od razu do głowy przyszła mi emulacja tytułów z DS-a oraz 3DS-a. Być może Nintendo Switch Pro będzie jedyną konsolą z rodziny, na której uruchomisz kolekcję z poprzednich handheldów Nintendo? Takie rozwiązanie byłoby kapitalne. Z chęcią wróciłbym do Fire Emblem: Awakening, Pokemon Moon czy Metroid: Samus Returns.

Sercem Switcha Pro ma być ulepszona Tegra X1+

 class="wp-image-1127509"
REKLAMA

Mój redakcyjny kolega Maciek Gajewski już pracuje nad opisaniem możliwości stojących za tym układem. Na Spider’s Web niebawem pojawi się osobny artykuł poświęcony wyłącznie temu zagadnieniu. Tutaj napiszę tylko, że wstępne szacunki wskazują na 25-procentowy wzrost wydajności względem Switcha i Lite’a, przy zachowaniu tej samej temperatury. Ten 25-procentowy wzrost nie wydaje się być żadną rewolucją. Jeśli jednak dzięki niemu produkcje zewnętrznych producentów takie jak Wiedźmin 3: Dziki Gon, Mortal Kombat 11, Overwatch, Dauntless, Fortnite czy Vampyr mają być nieco szybsze i nieco ładniejsze, nie mam nic przeciwko.

Kiedy możemy się spodziewać premiery Nintendo Switcha Pro? Tego nie wiemy. Analitycy wskazują jednak, że najrozsądniejszy będzie debiut jeszcze zanim PlayStation 5 oraz Xbox Series X pojawi się na sklepowych półkach. Czyżby jesień 2020?

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA