REKLAMA

Ważna aktualizacja Nintendo Switcha: przeniesiesz gry na kartę, zmienisz układ przycisków na taki z PS4

Nintendo Switch doczekał się ważnej aktualizacji o oznaczeniu 10.0.0. Nowa wersja oprogramowania pozwala przenosić gry między wbudowaną pamięcią oraz zewnętrzną kartą microSD. Od teraz możemy również zmienić działanie przycisków na takie z PS4 albo Xboksa One.

14.04.2020 12.56
nintendo switch wrażenia opinie czy warto
REKLAMA
REKLAMA

Aktualizacja 10.0.0 to pierwsze odświeżenie oprogramowania od wielu, wielu miesięcy, które wprowadza coś więcej niż tylko poprawki stabilności oraz antypirackie zabezpieczenia. Konsola Nintendo Switch nareszcie doczekała się kilku ciekawych nowości. Wśród nich coś, co doceni każdy początkujący użytkownik tej platformy:

Switch pozwala dowolnie zmienić działanie przycisków. Możesz wybrać rozwiązanie z PS4.

 class="wp-image-1126444"
 class="wp-image-1126441"

Wielkie N oddaje w ręce swoich użytkowników tzw. button mapping. Za pomocą tego rozwiązania przypiszemy każdemu przyciskowi na kontrolerze nową funkcję należącą do innego przycisku. Dla przykładu, możemy zamienić ze sobą przycisk A oraz przycisk B. Wtedy potwierdzanie oraz anulowanie będzie działać na Switchu dokładnie tak samo, jak działa na PlayStation 4 oraz Xboksie One.

Dla części nowych użytkowników Switcha zamiana A i B to użyteczna opcja. Na platformie Nintendo potwierdza się oraz anuluje procesy odwrotnie niż na PS4 czy XONE. Początkowo prowadzi to do wielu niepotrzebnych, irytujących pomyłek. Button mapping pozwala uniknąć takich problemów. Zmiana układu przycisków to także ważna funkcja dla graczy z rozmaitym stopniem niepełnosprawności. Tacy użytkownicy mogą dopasować działanie kontrolera do własnych predyspozycji oraz możliwości.

Nareszcie pojawiła się możliwość przenoszenia gier z pamięci konsoli na kartę microSD. I odwrotnie.

 class="wp-image-1126435"

Przed aktualizacją instalacja gier wyglądała następująco: wszystkie nowo zakupione cyfrowe produkcje lądują w pamięci konsoli do momentu włożenia karty microSD. Jeśli zewnętrzny nośnik znajduje się w kieszeni Switcha, to microSD zdobywa automatyczny priorytet jako docelowe miejsce instalacji. Co jednak z tymi tytułami, które zainstalowaliśmy wcześniej, przed włożeniem karty? Jeśli chcemy je przenieść na microSD, mamy wyłącznie jedną możliwość: deinstalacja i ponowne pobieranie plików z eShopu.

Teraz nareszcie się to zmienia. Aktualizacja 10.0.0 pozwala na swobodne przenoszenie zainstalowanych gier między kartą microSD oraz wbudowaną pamięcią konsoli. Nowe menu dedykowane temu procesowi jest bardzo jasne i czytelne. Czekałem na coś takiego. W pamięci konsoli chcę trzymać wyłącznie pliki zapisu, podczas gdy to karta microSD przekładana między Switchem oraz Switchem Lite ma robić za mój główny nośnik z grami. Na ten moment Nintendo nie pozwala swobodnie przekładać microSD z zainstalowanymi grami między dwoma konsolami, ale liczę, że kiedyś się to zmieni.

Zakładki, awatary i mniejsze usprawnienia.

 class="wp-image-1126438"

Inną nowością wprowadzoną wraz z aktualizacją 10.0.0 są zakładki w sekcji News. Jeśli widzimy ciekawy artykuł, ale nie mamy czasu go przeczytać, wystarczy użyć nowej funkcji bookmark. Materiał ląduje na naszej prywatnej liście „na później”, jak gdybyśmy dodali go do ulubionych w przeglądarce internetowej albo do listy w aplikacji Pocket.

REKLAMA

Do tego dochodzi garść nowych awatarów z Animal Crossing: New Horizons, a także drobny remont w zakładce ustawień konta, powodujący powstanie sekcji Play Activity Settings.

Niestety, w dalszym ciągu Nintendo nie zdecydowało się na dodanie folderów do ekranu głównego. Konsola Japończyków wciąż nie posiada innych motywów systemowych niż jasny i ciemny. Prywatne wiadomości, wbudowany czat głosowy, lista trofeów i osiągnięć - wszystko to postulaty wielu tysięcy graczy, które wciąż czekają na zrealizowanie. Co nie zmienia faktu, że 10.0.0 to bardzo korzystna i przydatna aktualizacja.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA