REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Zakupy

Lidl Pay od poniedziałku we wszystkich Lidlach. Zapłacisz każdym smartfonem

System płatności zbliżeniowych Lidl Pay wychodzi z fazy testów. Od najbliższego poniedziałku zapłacimy nim w każdym sklepie tej sieci. To dobra wiadomość dla posiadaczy starszych smartfonów.

24.04.2020
18:16
lidl pay
REKLAMA
REKLAMA

Lidl Pay to system płatności zbliżeniowych, który zadziała na każdym smartfonie. Nawet jeśli masz tanie lub wiekowe urządzenie, które nie ma łączności NFC, Lidl Pay i tak pozwoli dokonać płatności przy użyciu smartfona.

System bazuje na aplikacji Lidl Plus, w której dotychczas znajdowały się kupony i zdrapki promocyjne. Od jakiegoś czasu aplikacja jest wzbogacona o sekcję Mój Portfel, widoczną po przejściu do zakładki Więcej. Tym samym do aplikacji można podpiąć kartę bankową Visa, Maestro lub MasterCard, z której będą pobierane opłaty za zakupy.

Płatność odbywa się za pomocą Karty Lidl Pay wyświetlanej na ekranie smartfona, czyli tej samej karty, którą dotychczas można było skanować przy kasie, by aktywować zniżki. Na nowym ekranie skanowania karty możemy wybrać, czy chcemy tylko zeskanować kartę, by otrzymać zniżki, czy jednocześnie zapłacić kartą Lidl Plus.

Karta w aplikacji Lidl Plus class="wp-image-900051"
Karta Lidl Plus

Całość bazuje na kodzie QR wyświetlanym na karcie, dlatego do działania nie wymaga łączności NFC. Wystarczy dowolny smartfon z Androidem lub iOS, bo na tych platformach jest dostępna aplikacji Lidl Pay.

Od poniedziałku system płatności Lidl Pay będzie dostępny dla wszystkich.

REKLAMA

Jak podaje serwis Wiadomości Handlowe, od poniedziałku, 27.04.2020 r., sieć Lidl udostępni płatność Lidl Pay wszystkim klientom, we wszystkich sklepach Lidl Pay. System płatności zadebiutował już w listopadzie 2019 r., w bardzo ograniczonej liczbie sklepów. W marcu 2020 r. pilotażowy program został rozciągnięty na 200 sklepów. Od najbliższego poniedziałku skorzystamy z niego we wszystkich 730 sklepach sieci.

Lidl Pay działa bez pinu niezależnie od kwoty, więc nie musimy dotykać pinpadu w sklepie. Pod kątem higienicznym jest to więc rozwiązanie będące na równie z Apple Pay, które również nie wymaga wprowadzania pinu, choć jest oczywiście dalece bardziej zaawansowane technicznie.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA