REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Bezpieczeństwo

Lidl Pay ruszył w Polsce. Sieć uruchomiła nowy sposób płatności bezgotówkowych

Po miesiącach zapowiedzi, Lidl Pay został oficjalnie wdrożony. To nowy system płatności bezgotówkowych, który najlepiej sprawdzi się właśnie teraz, w obliczu pandemii koronawirusa.

20.03.2020
11:19
Lidl Pay w Polsce. To nowy sposób płatności bezgotówkowych
REKLAMA
REKLAMA

O Lidl Pay informowaliśmy wielokrotnie na przestrzeni ostatnich miesięcy. Pilotażowy program rozpoczął się już czerwcu, ale tylko u wybranej grupy użytkowników. Teraz nowy system płatności zostaje wdrożony szerzej. W moim przypadku widzę go już w aplikacji mobilnej Lidl Plus.

Lidl Pay to nowy system płatności smartfonem

lidl pay class="wp-image-1110468"

Lidl Pay to system płatności wbudowany w aplikację Lidl Plus. Jeżeli po otworzeniu aplikacji zobaczysz nowy ekran powitalny, będzie to znaczyło, że w Twoim głównym sklepie Lidl Pay już działa.

System płatności bazuje na kodzie QR, który skanujemy przy kasie. Dzięki temu można płacić zbliżeniowo nawet tanimi smartfonami, które nie mają modułu NFC potrzebnego do typowych płatności zbliżeniowych.

System wymaga do działania podpięcia karty płatniczej do aplikacji Lidl Plus. Możemy to zrobić w zakładce „Więcej” - „Mój portfel”.

Lidl Play pozwala na płacenie bez podawania PIN-u

 class="wp-image-1110465"

To szczególnie ważne w obecnych czasach, kiedy należy ograniczyć dotykanie powierzchni, których dotykają też inne osoby. Taką powierzchnią jest też klawiatura pinpadu, na której trzeba podać PIN przy płatności kartą i przy wykorzystaniu np. zbliżeniowych płatności Android Pay. Jest bardzo niewiele systemów pozwalających na płacenie bez PIN-u niezależnie od kwoty. Zalicza się do nich np. Apple Pay i Garmin Pay.

Usługa Lidl Pay również pozwoli na płacenie bez wpisywania PIN-u w terminalu w sklepie. Do tej pory system Lidl Pay działał w Hiszpanii.

Do tego Lidl wprowadza więcej zabezpieczeń w sklepach

Tym razem mowa o fizycznych zabezpieczeniach w postaci przezroczystych ekranów, które staną przy kasach. Będą to panele zrobione z pleksi, dzięki którym kasjerzy mają czuć się bezpieczniej.

REKLAMA

Do tego sieć Lidl wprowadzi taśmy utrzymujące duże odległości między klientami w kolejce do kasy. Ponadto sklepy zastrzegają, że mogą ograniczać liczbę osób przebywających jednocześnie w sklepie.

Aplikacja Lidl Plus, w której działa nowa usługa płatności Lidl Pay jest darmowa i działa na smartfonach z Androidem oraz z iOS.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA