REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Pierwsze wideo prezentujące LG Velvet zdradza coś więcej niż tylko wygląd nowego telefonu

Koreańska firma LG pochwaliła się właśnie designem swojego nowego telefonu. Już wiemy, jak będzie wyglądał LG Velvet i jaki układ będzie go napędzał.

19.04.2020
18:09
lg velvet design
REKLAMA

LG co prawda zapowiedziało, że wygasza już linię swoich topowych smartfonów i nie ma co się spodziewać premiery telefonu o nazwie LG G9, ale to nie oznacza, że nie zobaczymy już więcej urządzeń mobilnych tej marki. Firma pochwaliła się właśnie wyglądem telefonu LG Velvet i potwierdziła pierwsze informacje na temat jego specyfikacji.

REKLAMA

LG Velvet — czego się można po nim spodziewać?

Pierwszym dowodem na to, że LG Velvet nie będzie pełnoprawnym następcą LG G8, a tym samym nie da się go nazwać telefonem z najwyższej półki, jest procesor, na który zdecydował się producent. Nowe urządzenie marki LG zostanie wyposażone w chip Snapdragon 765, który bynajmniej nie jest najmocniejszym układem w portfolio firmy Qualcomm — tym jest Snapdragon 865.

Wybór tego konkretnego procesora oznacza, że LG chce zbudować telefon wyposażony w modem 5G, który nie będzie kosztował majątku. Trzeba bowiem pamiętać, że chociaż Snapdragon 765 nie jest topowym układem Qualcomma, to ma wbudowany moduł sieci 5. generacji o nazwie Snapdragon X52.

Wybór tego konkretnego układu nie jest zresztą zaskoczeniem. Taka decyzja jest w zgodzie z przedstawioną niedawno strategią firmy LG na ten rok, która zakłada celowanie w nieco niższą półkę cenową i wydajnościową, bo Koreańczycy nie chcą już walczyć w tym najwyższym segmencie z m.in. rodakami z Samsunga.

lg velvet design class="wp-image-1129618"

Velvet od LG nie będzie przy tym wyglądać przestarzale.

Już w ubiegłym tygodniu pojawiły się szkice prezentujące nowy telefon, a teraz LG podzieliło się wideo przedstawiającym nowe urządzenie w pełnej krasie. Producent chwali się, że smartfon ma design „trójwymiarowego łuku”, co oznacza, że zarówno szklany front, jak i tylna obudowa są podobnie zaokrąglone.

To, co jednak odróżnia przód i tył LG Velvet już na pierwszy rzut oka, to aparat. Na pleckach telefonu znalazły się trzy obiektywy aparatu umieszczone w pionowej pozycji telefonu jeden pod drugim na lewej krawędzi. Obok znalazło się miejsce na diodę doświetlającą.

lg velvet design class="wp-image-1129615"

Aparat w LG Velvet ma przypominać wedle producenta spadającą krople deszczu.

Główny obiektyw to taka wystająca wysepka, która mogłaby powstać po uderzeniu kropki w taflę wody. Pod nim znalazły się dwa nieco mniejsze oczka aparatu. Jeszcze niżej umieszczono jeszcze mniejszą diodę. Nie zostały one połączone żadną wspólną wyspą, a aparat nie dostał osobnego obramowania. Przedni aparat umieszczony został z kolei w notchu w kształcie litery U.

Miłą niespodzianką jest to, że telefon wyposażony został w gniazdo minijack. Oprócz tego w obudowie znalazło się miejsce na dwa głośniki działające w trybie stereo w widoku poziomym, aczkolwiek jeden znalazł się w ramce, a drugi — na krawędzi. Na krawędziach umieszczono również cztery przyciski.

lg velvet design class="wp-image-1129621"
REKLAMA

W widoku pionowym po prawej stronie znalazł się przycisk blokady, a po lewej dwa przełączniki regulacji głośności. Do tego dochodzi umieszczony pod nimi dedykowany guzik Asystenta Google. Port ładowania, którym w smartfonie LG Velvet jest USB-C, umieszczony został na dolnej krawędzi telefon. Tacka na kartę SIM wysuwa się natomiast od góry.

Nie wiemy niestety jeszcze, jakie dokładnie podzespoły pojawią się w środku telefonu i kiedy trafi on do sprzedaży, ale LG zdradziło, że Velvet będzie dostępny w trzech kolorach o nazwach Aurora White, Aurora Grey i Aurora Green, które będą się mienić w świetle. Ten efekt został nazwany Velvet Touch.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA