REKLAMA

Kaufland sprzedaje paczki z najpotrzebniejszymi produktami. Zamówimy je również przez internet

Sklepy dwoją się i troją, by poradzić sobie z koronawirusowym zamieszaniem. Kaufland rusza ze sprzedażą przez internet, ale nie taką, jak myślisz.

02.04.2020 11.56
Kaufland sprzedaje paczki z najpotrzebniejszymi produktami
REKLAMA
REKLAMA

Przy aktualnych obostrzeniach, stanowiących, że w sklepie może przebywać na raz tylko trzykrotnie więcej ludzi niż jest otwartych kas, dają się we znaki i sklepom, i konsumentom. Do tego w godzinach od 10 do 12 zakupy mogą robić tylko osoby starsze.

Obostrzenie jest oczywiście słuszne, ale sprawia, że dochodzi do dantejskich scen. Przed marketami ustawiają się koszmarnie długie kolejki, a wydzielenie wąskiego okienka czasowego dla seniorów doprowadziło do tego, że ci muszą stać na zimnie i tym samym jeszcze bardziej narażać swoje zdrowie.

Różne sklepy proponują różne rozwiązania tych problemów. Biedronka i Lidl na przykład wydłużyły godziny pracy, by nie kumulować liczby kupujących w ciągu dnia. Kaufland z kolei ogłosił właśnie, że rozpocznie sprzedaż przez internet, ale w zupełnie innej formie, niż można by się spodziewać.

Zakupy w Kauflandzie przez internet dedykowane seniorom.

Kaufland nie udostępnił całego swojego katalogu online, jak np. Tesco. Nie możemy wejść na stronę i zamówić wybranych produktów.

Zamiast tego sieć sklepów udostępni specjalne paczki #Zostanwdomu, składające się z najbardziej potrzebnych do życia artykułów spożywczych i chemicznych (tak, z papieru toaletowego też).

Paczka ma kosztować 115,98 zł + 19,99 zł za przesyłkę. W środku znajdziemy produkty zarówno markowe, jak i marek własnych Kauflandu.

Kaufland umożliwi zakupy przez internet

Na razie sieć prowadzi testową sprzedaż paczek w kilkunastu sklepach w Łodzi, Bydgoszczy, Gdyni i we Wrocławiu. Zamiast błąkać się po sklepie można po prostu chwycić taką paczkę i udać się z nią do kasy.

Niebawem paczki #Zostanwdomu będą dostępne również online, do kupienia za pośrednictwem popularnej platformy Mango. Paczka ma trafiać do klientów w ciągu 48 godzin od zamówienia, co jest świetnym wynikiem na tle czasów oczekiwania w internetowych sklepach z żywnością, które nierzadko sięgają kilku tygodni.

Forma sprzedaży paczek przez Kaufland jest ewidentnie dedykowana seniorom, sądząc po zawartości paczki i jej cenie.

REKLAMA

Trzeba jednak przyznać, że choć taki sposób sprzedaży może się wydawać kontrowersyjny, tak dla wielu osób w podeszłym wieku może być najprostszym i najbezpieczniejszym sposobem robienia zakupów.

Z pewnością bezpieczniejszym od wystawania przez kilka godzin na zimnie, czy włóczenia się po sklepach, gdzie rośnie ryzyko zakażenia śmiertelnym dla seniorów SARS-CoV2.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA