REKLAMA

Galaxy Buds czy Galaxy Beans? Nowe słuchawki Samsunga wyglądają jak fasolki

Ledwo co do sklepów trafił zestaw Galaxy Buds+, a po sieci fruwają rendery nowych bezprzewodowych słuchawek marki Samsung. Firma mogłaby je nazwać Galaxy Beans. Przypominają fasolki.

04.04.2020 18.07
samsung galaxy buds beans
REKLAMA
REKLAMA

Galaxy Buds to bardzo udany produkt z portfolio marki Samsung. Słuchawki bezprzewodowe konkurujące bezpośrednio z AirPods od Apple’a doczekały się w tym roku zresztą nowej wersji o nazwie Galaxy Buds+. Ten model trafił do sprzedaży razem z telefonami Samsung Galaxy S20, Galaxy S20 Plus i Galaxy S20 Ultra.

Galaxy Buds+ z 2020 r. nie różnią się jednak od wydanych rok wcześniej Galaxy Buds za specjalnie pod względem wyglądu. Nie oznacza to jednak, że Samsung nie ma żadnego asa w rękawie. Zupełnie nowy zestaw o radykalnie innym designie w porównaniu do poprzedników może pojawić się w sprzedaży jeszcze w tym roku.

samsung galaxy buds beans class="wp-image-1121110"

Internet zdążył już następcę Galaxy Buds i Galaxy Buds+ ochrzcić mianem Galaxy Beans.

Nie stało się tak oczywiście bez powodu. Rendery, które pojawiły się na stronie WinFuture, prezentują niezapowiedziany jeszcze oficjalnie zestaw, w którym słuchawki wkładane do ucha mają bardzo charakterystyczny kształt. Do tego Samsung sam wybrał dla nich na nazwę kodową słowo bean, co oznacza fasolkę.

Na jednym końcu fasolkowych słuchawek widać miniaturowy głośniczek z mikrofonem, a na drugim — styki do ładowania. Po drugiej stronie umieszczono zaś kolejny mikrofon. Oprogramowanie poprzez analizę dźwięku z obu z nich będzie musiało sobie poradzić z wyłuskaniem głosu posiadacza z odgłosów otoczenia.

samsung galaxy buds beans class="wp-image-1121107"

Nowe słuchawki marki Samsung w przeciwieństwie do swoich poprzedników oraz AirPodsów nie będą w ogóle wystawały z uszu. Zamiast tego będą się w nich chować w całości. Nie widać tu też żadnych silikonowych zatyczek ani tym bardziej plastikowych stelaży, które usztywniłyby konstrukcję.

Zapowiada się jednak na to, że jeszcze nieco poczekamy na bezprzewodowy zestaw Samsunga z aktywną redukcją szumów.

Galaxy Buds i Galaxy Buds+ są konkurencją dla AirPods, ale już nie dla AirPods Pro. W przeciwieństwie do nowego zestawu w ofercie Apple’a produkty marki Samsung z tej linii nie oferują wsparcia dla ANC, czyli aktywnej redukcji szumów. Nowy zestaw, czyli Galaxy Beans, również tego najpewniej nie zaoferuje.

REKLAMA
samsung galaxy buds beans class="wp-image-1121116"

Nowe słuchawki, które są obecnie testowane, nie mają w końcu żadnej silikonowej nakładki, która izolowałaby wnętrze ucha od otoczenia i trudno sobie wyobrazić, by znalazło się w nich ANC. Jeśli zaś chodzi o datę premiery, to nie jest ona jeszcze znana. Spodziewamy się jednak debiutu na jesieni wraz z Galaxy Note 20.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA