REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Social media

SOMSIAD POMUSZ! Facebook wprowadza do Polski nową funkcję

Somsiad pomusz już w Polsce. Funkcja Community Help weszła także do naszego kraju. Dzięki niej łatwiej będzie na Facebooku o pomoc poprosić lub ją zadeklarować. 

09.04.2020
19:49
Facebook Community Help w Polsce
REKLAMA
REKLAMA

Na Facebooku działa już wiele grup, które łączą potrzebujących pomocy z tymi, którzy z entuzjazmem swoją pomocną dłoń (oczywiście w rękawiczce) wyciągają. Teraz jednak platforma wprowadza także własne narzędzie przeznaczone do łatwiejszego organizowania okołosąsiedzkiej pomocy.

Community Help jest już w Polsce.

Na samej górze nowej strony są dwa duże przyciski zachęcające do poproszenia o pomoc lub zaoferowania jej. Nieco niżej został umieszczony spis zbiórek finansowych związanych z walką z pandemią, a dopiero na samym dole znajdują się ogłoszenia innych użytkowników deklarujących pomoc lub o nią proszących.

Pomoc sąsiedzka na Facebooku class="wp-image-1124353"
Jak pomagać przez Facebooka?

Ponieważ projekt dopiero ruszył, nie ma co spodziewać się w tej chwili natłoku ofert.

Facebook Community Help class="wp-image-1124377"
Ogłoszenia o pomoc w czasach koronawirusa

Ogłoszenia można filtrować, narzędzie umożliwiające to znajdziemy po lewej stronie ekranu. Jeśli jesteśmy młodym ojcem przebywającą w Krakowie na kwarantannie z niemowlakiem, jako naszą lokalizację ustawimy gród Kraka i promień poszukiwań na przykład 100 km. Niżej zaznaczymy w typie posta, że interesują nas oferty pomocy, a w kategorii poszukiwanego wsparcia zostawimy jedynie artykuły dla niemowląt, których nie jesteśmy w stanie zdobyć w inny sposób. Jeśli nie uda nam się w ten sposób znaleźć nikogo oferującego pomoc, możemy sami stworzyć ogłoszenie z prośbą o nią.

Jak pomagać przez Facebooka? class="wp-image-1124362"
Deklarowanie pomocy na Facebooku

Żeby to zrobić, musimy najpierw wybrać, czy możemy pomóc, czy oferujemy pomoc, a potem w kilku słowach opisać naszą prośbę lub ofertę, do ogłoszenia możemy dodać też zdjęcia (maksymalnie 14). Ważne jest, żeby spośród proponowanych przez Facebooka znaczników (pomoc dla firm, jedzenie, informacja, transport, etc.) wybrać te, które pasują do naszej oferty – to pomoże innym w jej odszukaniu. Na koniec trzeba zadeklarować swoją przybliżoną lokalizację, wybrać, czy wolimy kontaktować się za pomocą Messengera, czy WhatsAppa i określić, czy nasze ogłoszenie powinno być widoczne publicznie, czy wyświetlać się tylko znajomym (i ewentualnie znajomym znajomych).

REKLAMA

Do Community Help można dostać się bezpośrednio, wchodząc na stronę facebook.com/covidsupport, lub przejść do niego z Centrum Informacji o koronawirusie (COVID-19). W drugim wypadku wystarczy wybrać kolorowy post zatytułowany Poproś o pomoc lub zaoferuj ją i postępować zgodnie z instrukcjami.

Facebook centrum informacji COVID 19 class="wp-image-1124359"
Na stronę można wejść z Centrum Informacji o koronawirusie
REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA