REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Social media

SOMSIAD, POMUSZ – to nowa funkcja Facebooka

Wyprowadzenia psa na spacer, zrobienie zakupów w osiedlowym sklepie, przywiezienie leków z apteki – w czasie kwarantanny wszystkie te codzienne czynności urastają nagle do rangi poważnych wyzwań. Żeby im sprostać, trzeba skorzystać z pomocy przyjaciół, rodziny lub ludzi dobrej woli. Tych ostatnich Facebook może znaleźć w internecie. 

01.04.2020
16:05
Dzięki Facebookowi łatwiej pomożesz sąsiadowi (lub o pomoc poprosisz)
REKLAMA

Firma ogłosiła na blogu wprowadzenie zmian w funkcji Community Help i zwiększenie zasięgu jej działania. Ma się ona stać narzędziem łączącym wszystkich potrzebujących pomocy z osobami, które mogą jej udzielić.

REKLAMA

Już teraz grupy osób chętnych do pomocy same organizują się na Facebooku.

Facebook do tego typu akcji nadaje się wręcz doskonale. Niemal od początku kryzysu w Polsce prężnie działa grupa Widzialna Ręka, a jej lokalne odnogi obejmują swoim zasięgiem konkretne miasta, miasteczka, a nawet dzielnice – mapę z nimi możecie znaleźć tutaj. W informacjach możemy też znaleźć grupy poświęcone konkretnym tematom – uprawianiu sportu w domu, kryzysowemu rynkowi zleceń czy opiece nad zwierzętami.

Jednak grupy na Facebooku są narzędziem dalekim do doskonałości, a szybkie znalezienie, szczególnie w tym dużych, interesujących nas informacji może nastręczać sporo problemów. Community Help ma je rozwiązać.

Pomoc lokalna na Facebooku

Community Help zadebiutowało już w 2017 r., ale tylko w wybranych zakątkach świata i tylko jako odpowiedź na lokalne kryzysy – trzęsienia ziemi, pożary, powodzie. Teraz, w przypadku pandemii, kryzys jest permanentny, więc opcja zostaje włączona na stałe. Z czasem mają zostać rozszerzone nie tylko jej możliwości, ale także jej zasięg.

Funkcja ma na celu prostsze łączenie osób potrzebujących pomocy z osobami z okolicy skłonnymi jej udzielić. W nowej zakładce będzie można zobaczyć ogłoszenia pojawiające się w promieniu ok. 80 km od nas i filtrować je pod kątem tego, jakiego rodzaju pomocy szukamy lub jaką możemy sami zaoferować. Posty można będzie wyświetlać chronologicznie lub według kategorii takich jak jedzenie, wolontariat, zaopatrzenie, transport, etc.

Pod ogłoszeniami znajdziemy zresztą informację dotyczącą tego, jak daleko od nas znajduje się osoba oferująca pomoc lub jej potrzebująca. Na samo ogłoszenie możemy odpowiedzieć, komentując je lub wysyłając do ogłaszającego się bezpośrednią wiadomość na Messengerze.

REKLAMA
Pomoc lokalna podczas kwarantanny
Community Help będzie można znaleźć w centrum informacji o koronawirusie

Na razie funkcja Community Help jest dostępna jedynie w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Francji, Australii oraz Kanadzie, ale Facebook zapowiedział, że w ciągu najbliższych kilku tygodni zacznie pojawiać się w kolejnych państwach. Mam nadzieję, że będzie wśród nich Polska.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA