REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Pad DualSense pokazany z każdej strony na modelu 3D. Taki będzie kontroler do PlayStation 5

Kilka tygodni temu Sony przedstawiło światu DualSense - kontroler dla konsoli PlayStation 5 korzystający z zaawansowanego języka haptycznego. Teraz możemy zobaczyć to urządzenie z każdej strony, dzięki wysokiej jakości materiałowi filmowemu.

27.04.2020
16:16
Zobacz kontroler DualSense do PlayStation 5 z każdej strony
REKLAMA
REKLAMA

Za wirtualny model 3D kontrolera DualSense odpowiada LetsGoDigital. Ci sami twórcy odtworzyli wcześniej bryły Xboksa Series X oraz nowego pada Wireless Controller. Producenci materiału wideo dołożyli wszelkich starań, aby kontroler dla PlayStation 5 jak najwierniej przypominał oryginał. Dzięki zachowaniu proporcji i rozmiarów widzimy na przykład, że DualSense będzie odczuwalnie masywniejszym padem niż DualShock 4.

Tył DualSense wciąż nie daje mi spokoju.

Kilka tygodni temu zastanawiałem się, dlaczego Sony nie chce pokazać tyłu swojego nowego kontrolera. Być może firmie nie przyszło do głowy, iż plecki urządzenia mogą być dla kogokolwiek ciekawe. Zacząłem jednak gdybać, na ile jest prawdopodobne, że trafią tam dodatkowe spusty-motylki, jak ma to miejsce w topowych kontrolerach dla PlayStation i Xboksa od zewnętrznych producentów. Zdaniem Czytelników Spider’s Web to mało prawdopodobne, ale ta niewiadoma wciąż nie daje mi spokoju.

Widać, że LetsGoDigital również nie ma ciekawego pomysłu na plecki urządzenia. Gdy patrzę na tył modelu 3D, ten wydaje się nienaturalnie surowy. Może to tylko moje myślenie życzeniowe, ale naprawdę bym się nie obraził na dodatkowe L4 oraz R4. Rzucanie granatu i przeładowywanie broni w grach FPS byłoby nie tylko przyjemniejsze, ale również odczuwalnie szybsze.

 class="wp-image-1135252"
REKLAMA

Pady DualSense chwycimy w dłonie jeszcze w tym roku.

Premiera PlayStation 5 zaplanowana na zimowy okres świąteczny wciąż nie została odwołana ani przesunięta. Sony chce wypuścić swoją platformę na rynek jeszcze w 2020 r. Niektórzy analitycy szacują, że ze względu na drogie podzespoły, mniej wydajną pracę chińskich fabryk, wysoką cenę urządzenia i globalną pandemię Japończycy dostarczą nie więcej niż 5 mln premierowych egzemplarzy. Co za tym idzie, dostępność PlayStation 5 może być niższa niż dostępność PlayStation 4 w analogicznym okresie premierowym.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA