REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. Biznes
  3. Tech

Biedronka i Lidl z nowymi godzinami otwarcia. Wkrótce sklepy będą czynne całą dobę

Nowe przepisy związane z ograniczaniem do minimum ryzyka zarażenia koronawirusem wpływają na pracę sklepów spożywczych. Biedronka i Lidl odpowiednio reagują: sklepy będą dla nas otwarte dłużej.

biedronka godziny otwarcia
REKLAMA
REKLAMA

Od dziś aż do odwołania sklepy sieci Biedronka będą otwarte w godzinach od 6:00 do 24:00. Oprócz tego, w dniach 7-10 kwietnia, będą one czynne całą dobę. Właściciel sieci zapewnia przy tym, że pracownicy w zamian za dodatkowy wysiłek będą odpowiednio wynagrodzeni, wyżej niż przewiduje ustawa. Nikt jednak nie będzie pracował dłużej za sprawą systemu zmianowego.

 class="wp-image-1120048"
Fot. Krzysztof Basel

Limit osób przebywających jednocześnie w sklepie w myśl nowych zasad zostaje ograniczony do maksymalnie trzech osób na jedną kasę.W godzinach 10-12 sklepy i apteki otwarte będą wyłącznie dla osób starszych, powyżej 65 roku życia. Osoby starsze mogą korzystać ze sklepów również w godzinach wcześniejszych i późniejszych, ale osoby młodsze nie mogą robić zakupów w godzinach przeznaczonych dla seniorów. Pojawia się też obowiązek robienia zakupów w rękawiczkach.

To potrzebne i potrzebne zasady, jednak ich efektem ubocznym są ogromne kolejki i długie zakupy. Szczególnie w większych sklepach, takich jak wspomniana Biedronka, gdzie nawet do wejścia czasami trzeba czekać kilkanaście minut w oczekiwaniu aż w środku będzie bezpieczna liczba osób.

REKLAMA
 class="wp-image-1120024"
Fot. Krzysztof Basel

Podobne ułatwienia zapowiedział też Lidl. Sklepy tej sieci również będą otwarte w godzinach od 6:00 do 24:00, a tam, gdzie to możliwe, również całodobowo.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: przedwczoraj
Aktualizacja: 3 dni temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA