REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Największy samolot na świecie przyleci do Polski. Oglądaj online lądowanie An-225

Już w najbliższy wtorek nie lada atrakcja dla miłośników awiacji. Jedyny działający Antonow An-225 – największy i najcięższy samolot na świecie – będzie lądował na Lotnisku Chopina w Warszawie. Zostańmy w domu. Wydarzenie będzie można obejrzeć na żywo.

11.04.2020
16:35
an-225 w warszawie transmisja
REKLAMA

Takie okazje zdarzają się bardzo rzadko. 14 kwietnia entuzjaści lotnictwa z Warszawy i okolic tłumnie mieli się udać do najlepszych spotterskich miejsc wokół Lotniska Chopina, by ze swoimi aparatami wypatrywać Antonowa An-225 Mrija. To unikalna maszyna, z wielu różnych powodów.

Przede wszystkim z uwagi na fakt, że to jedyny działający egzemplarz tego cudu radzieckiej techniki. Budowy drugiego… nigdy nie ukończono. An-225 to największy obecnie używany i najcięższy w historii samolot. Powstał z myślą o przewożeniu radzieckich wahadłowców kosmicznych. Dziś jest używany do przenoszenia bardzo ciężkich ładunków.

Okazja do ugoszczenia tak nietypowego przybysza jest jednak również przyczyną tego, że nie dane nam będzie go zobaczyć na żywo. An-225 przywiezie siedem milionów maseczek, kilkaset tysięcy kombinezonów i kilkaset tysięcy przyłbic by wesprzeć naszą służbę zdrowia w walce z epidemią koronawirusa. Z uwagi na którą panuje również przykaz pozostawania w domach i nie opuszczania ich bez potrzeby. Na szczęście nie będzie to konieczne. Lotnisko Chopina zapewni nam miły substytut.

Lądowanie Antonowa An-225 Mrija w Polsce. Transmisja na żywo w Internecie.

Lotnisko Chopina zapowiedziało, że zapewni zainteresowanym internautom relację na żywo z lądowania potężnego Antonowa. Truizmem jest zauważenie, że to nie to samo co na własne oczy, ale i tak istotna część miłośników lotnictwa powinna być zadowolona z takiego kompromisu. A reszta osób – ta na co dzień mająca nieco inne zainteresowania – będzie miała nietypową okazję obejrzeć na żywo lądowanie pojazdu, który dla laickiego oka swoim ogromem przeczy prawom fizyki i sile grawitacji.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA